Zamknij

Niedziela handlowa LISTOPAD 2020 - kiedy sklepy są otwarte w niedzielę? [WYKAZ]

26.11.2020 14:13
Niedziela handlowa LISTOPAD 2020 - kiedy sklepy są otwarte w niedzielę? [WYKAZ]
fot. SHUTTERSTOCK

Niedziele handlowe w listopadzie 2020 to temat, na który informacji poszukują wszystkie osoby, które zastanawiają się, w które dni obowiązywać będzie zakaz handlu, a które niedziele w tym miesiącu będą handlowe. Szczegółowy terminarz niedziel handlowych i informacje na temat tego, kiedy sklepy są otwarte w niedzielę w listopadzie 2020, można znaleźć poniżej.

Niedziela handlowa LISTOPAD 2020 - TERMINARZ. Kiedy sklepy w niedzielę w listopadzie 2020 będą otwarte? W które niedziele natomiast obowiązywać będzie zakaz handlu? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy sklepy otwarte w niedzielę w listopadzie 2020.

Niedziela handlowa - LISTOPAD 2020: kiedy otwarte sklepy w niedzielę? [WYKAZ]

Informacje na temat tego, kiedy sklepy są otwarte w niedzielę w listopadzie 2020, szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, w końcu w 2020 roku wprowadzone zostały jeszcze większe ograniczenia w handlu. W 2020 niedziele handlowe wypadać będą tylko siedem razy w roku, a w pozostałe niedziele natomiast obowiązywać będzie zakaz handlu.

Godziny dla seniorów - sklepy, wiek, kiedy oraz od której i do której? [KORONAWIRUS]

Niedziela handlowa w listopadzie 2020 nie wypadnie ani razu. Dodatkowo sklepy zamknięte będą także w środę 11 listopada, kiedy to wypada Święto Niepodległości.

Przypomnijmy, że ustawa o zakazie handlu w niedzielę zaczęła obowiązywać z początkiem marca 2018 roku. Zgodnie z nowymi zapisami w 2018 roku tylko pierwsza i ostatnia niedziela w miesiącu ze wszystkich były dniami handlowymi. W kolejnych latach pojawiły się kolejne ograniczenia. W 2019 sklepy były czynne tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, z nielicznymi wyjątkami. Z kolei od 2020 roku handel będzie obowiązywał tylko w dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, w jedną przed Wielkanocą i dodatkowo w cztery ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia (chyba że w tych dniach wypada święto wolne od pracy, co może zdarzyć się np. w kwietniu w przypadku Wielkanocy).  

Niedziele handlowe 2020 - KALENDARZ: kiedy sklepy będą czynne w niedzielę? [TERMINARZ]

Niedziele bez handlu, listopad 2020 - KALENDARZ: kiedy zamknięte sklepy w niedzielę?

Jak wspominaliśmy powyżej, niedziela handlowa w listopadzie 2020 nie wypadnie ani razu. We wszystkie niedziele w tym miesiącu obowiązywać będzie zakaz handlu. Oznacza to, że zdecydowana większość sklepów będzie zamknięta. W niedziele niehandlowe w listopadzie 2020 nieczynne będą zarówno większe supermarkety jak Tesco, Biedronka, Kaufland, Lidl, Auchan czy Carrefour, jak i galerie handlowe.

Poniżej przedstawiamy kalendarz niedziel niehandlowych w listopadzie 2020.

  • 1 listopada,
  • 8 listopada,
  • 15 listopada,
  • 22 listopada,
  • 29 listopada.

2 listopada 2020: SKLEPY otwarte czy zamknięte? [GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW 2.11]

Ustawa o zakazie handlu 2020 przewiduje kilkanaście wyjątków. W niedziele bez handlu w listopadzie oraz w innych miesiącach otwarte mogą być m.in. sklepy z pamiątkami, kwiaciarnie, piekarnie, lodziarnie, apteki, stacje benzynowe czy urzędy pocztowe. Dodatkowo czynne mogą być sklepiki osiedlowe, Żabki, Lewiatany, Freshmarkety, Carrefoury Express czy sklepy sieci Globi. W takim wypadku za ladą musi stanąć sam właściciel lub pracownik zatrudniony na umowę zlecenie lub o dzieło. 

Informacja o otwarciu w niedzielę zazwyczaj jest na kilka dni wcześniej wywieszana na drzwiach lokalu. W przeciwnym wypadku warto zapytać o godziny otwarcia sklepu sprzedawcy.

Zagłosuj

Popierasz ustawę o zakazie handlu w niedziele?

Liczba głosów:

RadioZET.pl