Zamknij

Niedziele handlowe CZERWIEC 2021 - KALENDARZ: kiedy sklepy będą otwarte? [DATY, WYKAZ]

14.06.2021 14:11
Niedziele handlowe CZERWIEC 2021 - KALENDARZ: kiedy sklepy będą otwarte? [DATY, WYKAZ]
fot. SHUTTERSTOCK

Niedziela handlowa w czerwcu 2021 to temat, na który informacji poszukuje wiele osób. Nie wszyscy w końcu zdają sobie sprawę z tego, w które niedziele w tym miesiącu sklepy będą czynne, a w które z kolei będzie obowiązywać zakaz handlu. Szczegóły oraz wykaz niedziel handlowych w czerwcu w 2021 roku, można znaleźć poniżej.

Niedziela handlowa w czerwcu 2021 i niedziele niehandlowe w tym miesiącu. Kiedy sklepy będą otwarte w niedzielę? Kiedy obowiązywać będzie zakaz handlu? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy wykaz niedziel handlowych w czerwcu w 2021 roku.

Niedziela handlowa, CZERWIEC 2021 - WYKAZ: kiedy sklepy otwarte w niedzielę?

Informacje na temat niedziel handlowych w czerwcu 2021 szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, nie wszyscy w końcu zdają sobie sprawę z tego, w które niedziele w tym miesiącu sklepy będą czynne, a kiedy obowiązywać będzie zakaz handlu.

W czerwcu w 2021 roku wypada jedna niedziela handlowa, na koniec miesiąca. Oznacza to, że 27 czerwca otwarte będą zarówno większe supermarkety takie jak Biedronka, Lidl, Carrefour, Auchan, Kaufland, Tesco, jak i galerie handlowe, drogerie oraz inne punkty handlowe.

Poniżej można znaleźć kalendarz niedziel handlowych w czerwcu 2021.

Długi weekend czerwcowy 2021 - kiedy jest Boże Ciało i wolne w czerwcu? [DATA]

czerwiec-100

Niedziele handlowe 2021 - KALENDARZ, DATY: kiedy sklepy czynne w niedzielę? [LISTA]

Niedziele niehandlowe w czerwcu 2021 - KALENDARZ: kiedy sklepy będą zamknięte?

W tym miesiącu wypadają trzy niedziele z zakazem handlu. Zakupów nie zarobimy 6, 13 oraz 20 czerwca. Co więcej, sklepy w tym miesiącu będą nieczynne także w czwartek, 3 czerwca. W tym dniu wypada Boże Ciało (Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa), które jest ustawowo wolne.

Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że ustawa o zakazie handlu przewiduje kilkanaście wyjątków. W niedziele bez handlu otwarte mogą być m.in. sklepy z pamiątkami, kwiaciarnie, piekarnie, lodziarnie, apteki, stacje benzynowe czy urzędy pocztowe. Dodatkowo czynne mogą być sklepiki osiedlowe, Żabki, Lewiatany, Freshmarkety, Carrefoury Express czy sklepy sieci Globi. W takim wypadku za ladą musi stanąć sam właściciel lub pracownik zatrudniony na umowę zlecenie lub o dzieło.  

Przypomnijmy, że ustawa o zakazie handlu w niedzielę zaczęła obowiązywać z początkiem marca 2018 roku. Zgodnie z zapisami tylko pierwsza i ostatnia niedziela w każdym miesiącu była handlowa. Po raz pierwszy sklepy zostały zamknięte 11 marca.

W kolejnych latach pojawiły się większe ograniczenia. W 2019 roku niedziele handlowe wypadały tylko w ostatnią niedzielę w miesiącu i w dodatkowe dni przed świętami. Od 2020 roku handel obowiązywał tylko w dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, w jedną przed Wielkanocą i dodatkowo w cztery ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia. Z kolei w 2021 wypadnie siedem niedziel handlowych - w styczniu, marcu, kwietniu, czerwcu, sierpniu oraz grudniu.

RadioZET.pl