Niedziele handlowe LIPIEC 2018 - kalendarz. Kiedy zamknięte sklepy?

13.07.2018 16:00

Niedziele handlowe w lipcu 2018 - kiedy zamknięte sklepy, a kiedy otwarte? Tradycyjnie wraz z końcem miesiąca wiele osób zaczyna zastanawiać się, w które niedziele obowiązywać będzie zakaz handlu. Sprawdzamy i przedstawiamy kalendarz niedzieli handlowych w lipcu 2018.

Niedziele handlowe LIPIEC 2018 - kalendarz. Kiedy zamknięte sklepy? fot. PIXABAY

Niedziele handlowe LIPIEC 2018 - kalendarz. Kiedy zamknięte sklepy? Przedstawiamy wszystkie najistotniejsze informacje i odpowiadamy na jedne z najczęściej zadawanych pytań.

» Lidlaki w Lidlu 2018: lipiec - od kiedy i w jakiej cenie? [GALERIA] «

» Lipiec 2018: pogoda - Warszawa, morze, Mazury, góry. Będzie ciepło? «

Niedziele handlowe LIPIEC 2018 - kalendarz

Tradycyjnie wraz z końcem miesiąca wiele osób zaczyna zastanawiać się, ile niedzieli z zakazem handlu wypada w nadchodzącym. Niedziele handlowe w lipcu 2018 wypadają dwa razy. Sklepy otwarte będą zarówno w pierwszą, jak i ostatnią niedzielę miesiąca - 1 i 29 lipca. Poniżej zamieszczamy kalendarz niedzieli handlowych w lipcu 2018 (źródło: kalbi.pl).

kal

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę weszła w życie wraz z początkiem marca. Od tej chwili, w każdym miesiąca sklepy otwarte będą w dwie niedziele - pierwszą i ostatnią. W kolejnych latach ma pojawić się więcej ograniczeń. Od 2019 roku zakupy będziemy mogli zrobić jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. W 2020 roku natomiast ma wejść w życie całkowity zakaz handlu w niedzielę, z wyjątkiem kilku dni w roku.

Niedziele z zakazem handlu w lipcu 2018. Kiedy zamknięte sklepy?

Jak już wspominaliśmy powyżej, niedziele handlowe w lipcu 2018 wypadają dwa razy - 1 i 29.07. W te dni otwarte będą zarówno galerie handlowe, jak i supermarkety czy mniejsze sklepiki osiedlowe. Sklepy będą czynne w regularnych godzinach.

Z kolei niedziele z zakazem handlu w lipcu 2018 wypadają trzy razy. Sklepy będą zamknięte 8, 15 i 22 lipca, czyli w drugą, trzecią i czwartą niedzielę miesiąca. Przypominamy, że ustawa o zakazie handlu przewiduje kilkanaście wyjątków. W niedziele wolne od handlu otwarte mogą być m.in. sklepy z pamiątkami, kwiaciarnie, piekarnie, lodziarnie, apteki, stacje benzynowe czy urzędy pocztowe. Dodatkowo czynne mogą być mniejsze sklepiki osiedlowe oraz Żabki i Freshmarkety.

» Lipiec 2018: wydarzenia, koncerty - co robić w wakacje? [WARSZAWA] «

RadioZET.pl/JW

Oceń