Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niedziele handlowe LUTY 2019 - WYKAZ niedziel niehandlowych [KALENDARZ]

15.02.2019 09:14
xxx zet

Niedziele handlowe w lutym 2019 wypadną tylko raz. Wszystko za sprawą pojawienia się jeszcze większych ograniczeń w handlu w 2019 - od początku tego roku niedziele handlowe w każdym miesiącu wypadać będą tylko raz, z nielicznymi wyjątkami. W pozostałe niedziele obowiązywać będzie zakaz handlu. Kiedy otwarte sklepy, a kiedy zamknięte? Przedstawiamy kalendarz niedzieli niehandlowych i handlowych w lutym 2019.

Niedziele handlowe LUTY 2019 - WYKAZ niedziel niehandlowych [KALENDARZ] fot. PIXABAY

Niedziele handlowe LUTY 2019: WYKAZ niedziel handlowych i niehandlowych w tym miesiącu. Kiedy sklepy będą zamknięte, a kiedy otwarte? Przedstawiamy dokładne daty i sprawdzamy kalendarz niedzieli handlowych w lutym 2019.

» Niedziele handlowe 2019 - KALENDARZ: kiedy sklepy będą czynne w niedzielę? «

Niedziele handlowe LUTY 2019 - WYKAZ: kiedy otwarte sklepy? [KALENDARZ]

Niedziele handlowe w lutym 2019 to temat, który z uwagi na początek miesiąca, jest coraz częściej poruszany. W 2019 niedziele handlowe, w przeciwieństwie do ubiegłego roku, będą wypadać tylko raz - w ostatnią niedzielę miesiąca. Zatem w lutym 2019 niedziela handlowa wypadnie 24.02. Poniżej zamieszczamy kalendarz niedzieli handlowych w lutym 2019.

2 luty

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę zaczęła obowiązywać z początkiem marca 2018 roku. Zgodnie z nowymi zapisami w 2018 roku tylko pierwsza i ostatnia niedziela w miesiącu ze wszystkich były dniami handlowymi. W kolejnych latach pojawią się kolejne ograniczenia. W 2019 sklepy będą czynne tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, z nielicznymi wyjątkami. Z kolei od 2020 roku handel będzie obowiązywał tylko w dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, w jedną przed Wielkanocą i dodatkowo w cztery ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia (chyba że w tych dniach wypada święto wolne od pracy, co może zdarzyć się np. w kwietniu w przypadku Wielkanocy). 

Luty 2019: niedziele niehandlowe. Kiedy zamknięte sklepy?

Jak już wspominaliśmy powyżej, niedziela handlowa w lutym 2019 wypadnie tylko raz - 24 lutego. W ten dzień otwarte będą zarówno galerie handlowe, jak i supermarkety czy mniejsze sklepiki osiedlowe. Sklepy czynne będą w regularnych godzinach.

Z kolei niedziele niehandlowe w lutym 2019 wypadną w pierwszą, drugą i trzecią niedzielę miesiąca - 3.02, 10.02, 17.02. W tym dniach zamknięta będzie większość sklepów.

» 17 lutego: niedziela handlowa czy nie? [SKLEPY OTWARTE 17.02.2019] «

Przypominamy, że ustawa o zakazie handlu przewiduje kilkanaście wyjątków. W niedziele bez handlu otwarte mogą być m.in. sklepy z pamiątkami, kwiaciarnie, piekarnie, lodziarnie, apteki, stacje benzynowe czy urzędy pocztowe. Dodatkowo czynne mogą być sklepiki osiedlowe, Żabki, Lewiatany oraz Freshmarkety. W tej sytuacji decyzję dotyczącą otwarcia podejmuje właściciel lub ajent sklepu. Informacja o otwarciu w niedzielę zazwyczaj jest na kilka dni wcześniej wywieszana na drzwiach lokalu. W przeciwnym wypadku warto zapytać o godziny otwarcia sklepu sprzedawcy.

» Zakaz handlu w niedzielę: wyjątki - gdzie zrobimy zakupy w weekend? «

RadioZET.pl/JW

Oceń