Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niedziele handlowe WRZESIEŃ 2018 - kiedy otwarte sklepy? [KALENDARZ]

21.09.2018 08:50

Niedziele handlowe we wrześniu 2018 - kiedy otwarte sklepy, a kiedy zamknięte? Tradycyjnie wraz z początkiem miesiąca wiele osób zaczyna zastanawiać się, w które niedziele będzie można wybrać się na zakupy, a w które obowiązywać będzie zakaz handlu. Przedstawiamy kalendarz niedziel handlowych we wrześniu 2018.

Niedziele handlowe WRZESIEŃ 2018 - kiedy otwarte sklepy? [KALENDARZ] fot. PIXABAY

Wrzesień 2018: niedziele handlowe - kalendarz. Kiedy otwarte sklepy? Przedstawiamy wszystkie najistotniejsze informacje i odpowiadamy na jedne z najczęściej zadawanych pytań.

» Gang Słodziaków - od kiedy w Biedronce, jak je zdobyć? [ZASADY PROMOCJI] «

Niedziele handlowe WRZESIEŃ 2018 - kiedy otwarte sklepy? [KALENDARZ]

Tradycyjnie wraz z końcem miesiąca wiele osób zaczyna zastanawiać się, ile niedzieli bez zakazu handlu wypada w nadchodzącym. Niedziele handlowe we wrześniu 2018 wypadają dwa razy. Sklepy otwarte będą zarówno w pierwszą, jak i ostatnią niedzielę miesiąca - 2 i 30 września. Poniżej zamieszczamy kalendarz niedzieli handlowych we wrześniu 2018 (źródło: kalbi.pl).

wrzes

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę weszła w życie wraz z początkiem marca. Od tej chwili, w każdym miesiąca sklepy otwarte będą w dwie niedziele - pierwszą i ostatnią. W kolejnych latach ma pojawić się więcej ograniczeń. Od 2019 roku zakupy będziemy mogli zrobić jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. W 2020 roku natomiast ma wejść w życie całkowity zakaz handlu w niedzielę, z wyjątkiem kilku dni w roku.

Wrzesień 2018: niedziele wolne od handlu. Kiedy zamknięte sklepy?

Jak już wspominaliśmy powyżej, niedziele handlowe we wrześniu 2018 wypadają dwa razy - 2 i 30.09. W te dni otwarte będą zarówno galerie handlowe, jak i supermarkety czy mniejsze sklepiki osiedlowe. Sklepy będą czynne w regularnych godzinach.

Z kolei niedziele wolne od handlu we wrześniu 2018 wypadają trzy razy. Sklepy będą zamknięte zarówno 9, 16, jak i 23 września, czyli w drugą, trzecią i czwartą niedzielę miesiąca.

Przypominamy, że ustawa o zakazie handlu przewiduje kilkanaście wyjątków. W niedziele bez handlu otwarte mogą być m.in. sklepy z pamiątkami, kwiaciarnie, piekarnie, lodziarnie, apteki, stacje benzynowe czy urzędy pocztowe. Dodatkowo czynne mogą być mniejsze sklepiki osiedlowe oraz Żabki i Freshmarkety.

» Zakaz handlu w niedzielę 2018: wyjątki - gdzie zrobimy zakupy w weekend? «

RadioZET.pl/JW

Oceń