Zamknij

Niedziele handlowe czerwiec 2018 - KALENDARZ. Kiedy otwarte sklepy?

Redakcja
22.06.2018 14:09
Niedziele handlowe: czerwiec 2018 - kiedy otwarte sklepy? [KALENDARZ]
fot. PIXABAY

Niedziele handlowe w czerwcu 2018 - kiedy sklepy będą otwarte, a kiedy zamknięte? Tradycyjnie wraz z końcem maja wiele osób zaczyna zastanawiać się, ile niedzieli z zakazem handlu wypada w nadchodzącym miesiącu. Przedstawiamy kalendarz niedzieli handlowych w czerwcu 2018 i sprawdzamy, w które weekendy sklepy będą czynne w regularnych godzinach.

Niedziele handlowe: czerwiec 2018 - KALENDARZ. Kiedy wypadają i ile ich będzie w miesiącu? Odpowiadamy na jedne z najczęściej zadawanych pytań.

» Niedziele handlowe LIPIEC 2018 - kalendarz. Kiedy zamknięte sklepy? «

Niedziele handlowe w czerwcu 2018 [KALENDARZ]

Tradycyjnie wraz z końcem maja wiele osób zaczyna zastanawiać się, ile niedzieli z zakazem handlu wypada w nadchodzącym miesiącu. Niedziele handlowe w czerwcu 2018 wypadają dwa razy. Sklepy otwarte będą zarówno w pierwszą, jak i ostatnią niedzielę miesiąca - 3 i 24 czerwca. Oznacza to, że niedziele z zakazem handlu w czerwcu 2018 przypadają 10 i 17.06.

Poniżej znajdziecie kalendarz niedzieli handlowych w czerwcu 2018 (źródło: kalbi.pl).

kal

Przypominamy, że ustawa o zakazie handlu w niedzielę weszła w życie wraz z początkiem marca. Od tej chwili, w każdym miesiąca sklepy otwarte będą w dwie niedziele - pierwszą i ostatnią. W kolejnych latach ma pojawić się więcej ograniczeń. Od 2019 roku zakupy będziemy mogli zrobić jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. W 2020 roku natomiast ma wejść w życie całkowity zakaz handlu w niedzielę, z wyjątkiem kilku dni w roku.

Niedziele z zakazem handlu: czerwiec 2018 - wyjątki

Tak jak wspominaliśmy powyżej, niedziele handlowe w czerwcu 2018 wypadają dwa razy. Nie oznacza to jednak, że w niedziele objęte zakazem handlu, wszystkie sklepy będą zamknięte. Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje kilkanaście wyjątkówSklepy otwarte w czerwcu 2018, w niedziele wolne od handlu, to m.in. sklepy z pamiątkami, kwiaciarnie, piekarnie, lodziarnie, apteki, urzędy pocztowe czy stacje benzynowe. 

Dodatkowo otwarte mogą być również mniejsze sklepiki osiedlowe oraz Żabki i Freshmarkety. W takim wypadku jednak za ladą musi stanąć sam właściciel.

RadioZET.pl/JW