Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niedziele handlowe listopad 2019: KALENDARZ. Kiedy otwarte sklepy? [TERMINARZ]

15.11.2019 15:45

Kalendarz niedzieli handlowych w listopadzie 2019 to temat, na który informacji poszukuje wiele osób. Tradycyjnie w tym miesiącu wypadnie jedna niedziela handlowa - w pozostałe natomiast obowiązywać będzie zakaz handlu. Poniżej przedstawiamy wszelkie informacje o niedzielach handlowych w listopadzie 2019 oraz ich szczegółowy wykaz.

Niedziele handlowe listopad 2019: KALENDARZ. Kiedy otwarte sklepy? [TERMINARZ] fot. SHUTTERSTOCK

Niedziele handlowe i niedziele niehandlowe: LISTOPAD 2019 - KALENDARZ. Kiedy sklepy będą otwarte w niedzielę? Kiedy sklepy będą nieczynne? Ile razy w tym miesiącu wypadnie niedziela handlowa, a ile z zakazem handlu? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy szczegółowy terminarz niedzieli handlowych w listopadzie w 2019 roku.

Niedziele handlowe - listopad 2019: KALENDARZ. Kiedy otwarte sklepy?

Niedziela handlowa w listopadzie 2019 wypadnie tylko raz, na koniec miesiąca, a dokładniej 24 listopada. W pozostałe niedziele w listopadzie obowiązywać będzie zakaz handlu. Wszystko za sprawą pojawienia się jeszcze większych ograniczeń w handlu w 2019 - od początku tego roku niedziele handlowe w każdym miesiącu wypadać będą raz, z nielicznymi wyjątkami. 

W jedyną niedzielę handlową w listopadzie, która wypada 24. dnia miesiąca, otwarte będą zarówno większe supermarkety takie jak Biedronka, Tesco, Lidl, Auchan, Kaufland czy Carrefour, stacje benzynowe, kwiaciarnie, piekarnie, galerie handlowe, jak i wiele mniejszych sklepików osiedlowych, Żabki itp.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy kalendarz niedziel handlowych w listopadzie 2019. Zachęcamy do zapoznania się z naszym terminarzem.

11 listopad

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę zaczęła obowiązywać z początkiem marca 2018 roku. Zgodnie z nowymi zapisami w 2018 roku tylko pierwsza i ostatnia niedziela w miesiącu ze wszystkich były dniami handlowymi. W kolejnych latach pojawiły się kolejne ograniczenia. W 2019 sklepy są czynne tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, z nielicznymi wyjątkami. Z kolei od 2020 roku handel będzie obowiązywał tylko w dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, w jedną przed Wielkanocą i dodatkowo w cztery ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia (chyba że w tych dniach wypada święto wolne od pracy, co może zdarzyć się np. w kwietniu w przypadku Wielkanocy).  

Niedziele handlowe 2019 - KALENDARZ: kiedy sklepy będą czynne w niedzielę? [TERMINARZ] 

Niedziele niehandlowe - LISTOPAD 2019. Kiedy zamknięte sklepy?

Jak wspominaliśmy i pokazuje powyższy kalendarz, niedziela handlowa w listopadzie 2019 wypadnie tylko raz - 24 listopada. Sklepy w tym terminie czynne będą w regularnych godzinach.

Z kolei niedziele z zakazem handlu w listopadzie 2019 wypadną w pierwszą, drugą oraz trzecią niedzielę miesiąca, tj. 3, 10 i 17 listopada. W tym dniach zamknięta będzie większość sklepów. Nieczynne będą zarówno supermarkety takie jak Biedronka, Tesco, Lidl, Auchan czy Kaufland, jak i galerie handlowe. Dodatkowo zakaz handlu obowiązywać będzie także 1 oraz 11 listopada. Wszystko za sprawą przypadających w tych terminach świąt, które są ustawowo wolne - 1 listopada przypada Wszystkich Świętych, a 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości.

Przypominamy, że ustawa o zakazie handlu przewiduje kilkanaście wyjątków. W niedziele bez handlu otwarte mogą być m.in. sklepy z pamiątkami, kwiaciarnie, piekarnie, lodziarnie, apteki, stacje benzynowe czy urzędy pocztowe. Dodatkowo czynne mogą być sklepiki osiedlowe, Żabki, Lewiatany, Freshmarkety, Carrefoury Express czy sklepy sieci Globi. W takim wypadku za ladą musi stanąć sam właściciel lub pracownik zatrudniony na umowę zlecenie lub o dzieło. 

17 listopada 2019: niedziela handlowa czy nie? [SKLEPY OTWARTE 17.11]

Informacja o otwarciu w niedzielę zazwyczaj jest na kilka dni wcześniej wywieszana na drzwiach lokalu. W przeciwnym wypadku warto zapytać o godziny otwarcia sklepu sprzedawcy.

Niedziele handlowe 2020 - KALENDARZ: kiedy sklepy będą czynne w niedzielę? [TERMINARZ]

RadioZET.pl/JW

Oceń