Zamknij

Niedziele handlowe w LUTYM 2021 - kiedy sklepy otwarte w niedzielę? [TERMINARZ]

25.02.2021 14:04
Niedziele handlowe w LUTYM 2021 - kiedy sklepy otwarte w niedzielę? [TERMINARZ]
fot. SHUTTERSTOCK

Niedziele handlowe w lutym 2021 to temat, na który informacji poszukuje wiele osób. Nie wszyscy w końcu zdają sobie sprawę z tego, w które niedziele w tym miesiącu sklepy będą czynne, a w które z kolei będzie obowiązywać zakaz handlu. Szczegóły oraz wykaz niedziel handlowych w lutym w 2021 roku, można znaleźć poniżej.

Niedziele handlowe w lutym 2021 i niedziele niehandlowe w tym miesiącu. Kiedy sklepy będą otwarte w niedzielę? Kiedy obowiązywać będzie zakaz handlu? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy wykaz niedziel handlowych w lutym w 2021 roku.

Niedziele handlowe LUTY 2021 - kiedy sklepy otwarte w niedzielę? [WYKAZ]

Informacje na temat niedziel handlowych w lutym 2021 szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, nie wszyscy w końcu zdają sobie sprawę z tego, w które niedziele w tym miesiącu sklepy będą czynne, a kiedy obowiązywać będzie zakaz handlu.

Otóż w lutym w 2021 roku nie wypada żadna niedziela handlowa. Oznacza to, że we wszystkie niedziele w tym miesiącu zamknięte będą m.in. galerie handlowe oraz supermarkety takie jak Biedronka, Lidl czy Tesco.

Niedziele handlowe 2021 - KALENDARZ, DATY: kiedy sklepy będą czynne w niedzielę? [LISTA]

luty-100
fot.

Przypomnijmy, że ustawa o zakazie handlu w niedzielę zaczęła obowiązywać z początkiem marca 2018 roku. Zgodnie z nowymi zapisami tylko pierwsza i ostatnia niedziela w miesiącu ze wszystkich były dniami handlowymi. Po raz pierwszy sklepy zostały zamknięte 11 marca 2018. Najwięcej niedziel z zakazem handlu wypadło w kwietniu - były to aż cztery dni.

W kolejnych latach pojawiły się większe ograniczenia. W 2019 roku niedziele handlowe wypadały tylko w ostatnią niedzielę w miesiącu i w dodatkowe dni handlowe przed świętami. Od 2020 roku handel obowiązywał tylko w dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, w jedną przed Wielkanocą i dodatkowo w cztery ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia. Z kolei w 2021 wypadnie siedem niedziel handlowych - w styczniu, marcu, kwietniu, czerwcu, sierpniu oraz grudniu.

Niedziele niehandlowe w lutym 2021: kiedy sklepy będą zamknięte?

Jak już wspominaliśmy powyżej, w lutym 2021 wypadają cztery niedziele z zakazem handlu. Zakupów nie zarobimy: 7, 14, 21 oraz 28 lutego.

Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że ustawa o zakazie handlu przewiduje kilkanaście wyjątków. W niedziele bez handlu otwarte mogą być m.in. sklepy z pamiątkami, kwiaciarnie, piekarnie, lodziarnie, apteki, stacje benzynowe czy urzędy pocztowe. Dodatkowo czynne mogą być sklepiki osiedlowe, Żabki, Lewiatany, Freshmarkety, Carrefoury Express czy sklepy sieci Globi. W takim wypadku za ladą musi stanąć sam właściciel lub pracownik zatrudniony na umowę zlecenie lub o dzieło.  

RadioZET.pl