Zamknij

Niepodległa do hymnu 2018 - na czym polega akcja 11 listopada i jak dołączyć?

Redakcja
11.11.2018 09:24
Niepodległa do hymnu 2018 - na czym polega akcja 11 listopada i jak dołączyć?
fot. Shutterstock

Na czym polega akcja Niepodległa do hymnu 2018 i jak się do niej przyłączyć? W całej Polsce oraz w wybranych miastach na świecie w Święto Niepodległości w samo południe będziemy mogli zaśpiewać wspólnie hymn Polski i w ten wyjątkowy sposób uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Akcja na 11 listopada 2018 - Niepodległa do hymnu: na czym polega i jak dołączyć? Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje na temat wydarzenia, które odbędzie się w całej Polsce, a także w niektórych miastach na świecie w Święto Niepodległości.

» Święto Niepodległości 2018 - Warszawa: PROGRAM obchodów 11 listopada

Niepodległa do hymnu 2018 - o której akcja na 11 listopada?

Jak możemy przeczytać w opisie akcji Niepodległa do hymnu 2018, "11 listopada 2018 roku w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe będziemy śpiewać hymn państwowy. Dołącz do nas! Pokażmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób - śpiewając wspólnie hymn."

Hymn Polski zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą w ramach akcji Niepodległa do hymnu 2018. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania.

» Hymn Polski - tekst oficjalny polskiego hymnu [CAŁY TEKST DO DRUKU]

» Koncert dla Niepodległej - Warszawa 2018: artyści, data, informacje

Jak dołączyć do akcji Niepodległa do hymnu 2018?

Na specjalnej stronie internetowej niepodlegla.gov.pl możemy znaleźć mapę miejsc, w których będzie odbywała się akcja Niepodległa do hymnu 2018. Zaznaczone są tam miejsca w Polsce oraz na świecie, które zadeklarowały chęć dołączenia do wydarzenia. 

» Koncert dla Niepodległej 2018 - transmisja: gdzie oglądać na żywo w TV?

» 11 listopada: sklepy otwarte. Gdzie zrobimy zakupy w Święto Niepodległości? «

RadioZET.pl/KP