Zamknij

Niepodległa do hymnu 2019 - o której, kiedy i na czym polega akcja 11 listopada?

Karolina Piotrowska
08.11.2019 14:08
Niepodległa do hymnu 2019 - o której, kiedy, na czym polega akcja 11 listopada i jak dołączyć?
fot. Shutterstock

Na czym polega akcja Niepodległa do hymnu 2019, kiedy, o której godzinie i jak się do niej przyłączyć? W całej Polsce oraz w wybranych miastach na świecie w Święto Niepodległości w samo południe będziemy mogli zaśpiewać wspólnie hymn Polski i w ten wyjątkowy sposób uczcić 101. rocznicę odzyskania niepodległości.

Niepodległa do hymnu 2019 - kiedy, o której akcja, na czym polega i jak dołączyć? Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje na temat wydarzenia, które odbędzie się w całej Polsce, a także w niektórych miastach na świecie w Święto Niepodległości 2019.

11 listopada 2019 - wolne od pracy i szkoły w Święto Niepodległości?

Niepodległa do hymnu 2019 - o której akcja na 11 listopada i kiedy?

Jak możemy przeczytać w opisie akcji Niepodległa do hymnu 2019, "11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego", płynący z setek gardeł i serc. W akcji "Niepodległa do Hymnu" zainicjowanej przez Biuro Programu "Niepodległa" wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach! Kolejna edycja akcji odbędzie się 11 listopada tego roku. Dołącz do nas! Pokażmy, że jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną."

Koncert dla Niepodległej 2019 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać w TV i online? [10.11]

Hymn Polski zostanie wykonany 11 listopada równo o godzinie 12.00 podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą w ramach akcji Niepodległa do hymnu 2019Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania.

Hymn Polski - tekst oficjalny polskiego hymnu [CAŁY TEKST DO DRUKU]

Jak dołączyć do akcji Niepodległa do hymnu 2019?

Na specjalnej stronie internetowej niepodlegla.gov.pl możemy znaleźć szczegółową mapę miejsc, w których będzie odbywała się akcja Niepodległa do hymnu 2019. Zaznaczone są tam miejsca w Polsce oraz na świecie, które zadeklarowały chęć dołączenia do wydarzenia. 

11 listopada 2019: utrudnienia i zmiany komunikacyjne w Święto Niepodległości [WARSZAWA]

"Niepodległa do hymnu" to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka. Zaśpiewajmy razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Uczcijmy wspólnie najważniejsze święto! - czytamy za stronie internetowej.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji "Niepodległa do hymnu" jest Biuro Programu "Niepodległa".

11 listopada: otwarte sklepy. Gdzie zrobimy zakupy w Święto Niepodległości?

RadioZET.pl/KP