Zamknij

Nikola - kiedy premiera filmu z Tomaszem Kotem i o czym będzie? [DATA, OBSADA]

Jolanta Waligóra
25.06.2019 13:56
Nikola - kiedy premiera filmu z Tomaszem Kotem i o czym będzie? [DATA, OBSADA]
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EASTNEWS

"Nikola" z Tomaszem Kotem to nowy film biograficzny, który opowiadać będzie historię wynalazcy Nikoli Tesli. Choć wiele informacji na temat produkcji owianych jest jeszcze tajemnicą, to już pojawiają się pierwsze szczegóły. Sprawdzamy, co wiadomo o filmie "Nikola". 

"Nikola" - kiedy premiera filmu z Tomaszem Kotem? O czym będzie opowiadać? Kto jeszcze zagra? Co już wiadomo na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy datę premiery filmu "Nikola" i obsadę nowej produkcji.

Nikola z Tomaszem Kotem - o czym będzie film i kto zagra? [OBSADA]

Kariera Tomasza Kota nabiera tempa. Światowy rozgłos aktorowi przyniosła rola w "Zimnej wojnie" Pawlikowskiego, ale Kot nie osiadł na laurach. Kilka miesięcy temu pojawiły się informacje, że Tomasz Kot ma zagrać w filmie "Bond 25". Finalnie jednak polski aktor nie dostał angażu, a plotki mówiły, że nie przypadł do gustu Danielowi Craigowi. Teraz natomiast portal "Deadline" podał informację, że Tomasz Kot zagra w filmie "Nikola".

Produkcja opowiadać będzie historię wynalazcy Nikola Tesli, w którego wcieli się Tomasz Kot. Fabuła filmu "Nikola" osadzona będzie wokół jednego z ostatnich wynalazków amerykańskiego inżyniera serbskiego pochodzenia, który wówczas uznany został za porażkę. Z perspektywy czasu jednak uznaje się go za jeden z większych sukcesów Tesli. W filmie ukazane zostaną naukowe ambicje wynalazcy. Pojawi się również osobisty wątek Nikoli, który walczy z problemami finansowymi oraz własnymi demonami. 

Nikola Tesla był jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych umysłów początku XX w. Na wiele sposobów przyczynił się do stworzenia współczesnego świata z elektrycznymi samochodami, Internetem i błyskawiczną komunikacją. Był też złożonym i niezwykłym człowiekiem. Tomasz jest wspaniałym aktorem, kiedy zobaczyłem jego niesamowitą grę w »Zimnej wojnie«, nie miałem wątpliwości, kto powinien wcielić się w Teslę – powiedział reżyser filmu Anand Tucker.

Tomasz Kot zagra Teslę. Polski aktor wcieli się w słynnego wynalazcę

Nie wiadomo jeszcze, kto oprócz Tomasza Kota pojawi się w obsadzie filmu "Nikola". Za reżyserię odpowiadać będzie Anand Tucker, który na swoim koncie ma m.in. "Oświadczyny po irlandzku", "Hilary i Jackie" czy "Kiedy po raz ostatni widziałeś ojca?".

Nikola - kiedy premiera filmu z Tomaszem Kotem? [DATA]

Wiele osób szuka także w sieci informacji na temat tego, kiedy "Nikola" z Tomaszem Kotem trafi do kin. Niestety do tej pory nie pojawiły się jeszcze żadne informacje w tej sprawie. Jeśli tylko zostaną opublikowane jakiekolwiek informacje, zamieścimy je w tym artykule. Będziemy go aktualizować na bieżąco.

RadioZET.pl/JW