Zamknij

Nintendo Switch Lite - cena, preorder, informacje. Kiedy będzie dostępne w Polsce?

Karolina Piotrowska
11.07.2019 16:03
Nintendo Switch Lite - cena, preorder, informacje. Kiedy będzie dostępne w Polsce?
fot. mat. prasowe

Nintendo zapowiedziało nową wersję konsoli Nintendo Switch. Już teraz wielu fanów w Polsce zastanawia się, kiedy nastąpi jej premiera i jaka będzie cena Nintendo Switch Lite. Sprawdzamy pierwsze dostępne informacje na ten temat.

Nintendo Switch Lite - cena, preorder. Gdzie można kupić w Polsce?

Niestety, nie jest jeszcze znana cena Nintendo Switch Lite w Polsce. W sieci zaczynają jednak pojawiać się pierwsze informacje na ten temat, a na wybranych stronach uruchamiany jest preorder Nintendo Switch Lite. W zestawie dostępny ma być kabel USB i adapter AC. Dysk ma mieć pojemność 32 GB.

Konsola jest już dostępna do zamówienia między innymi w serwisie X-KOM, a cena Nintendo Switch Lite w Polsce wynosi 999 zł. Prawdopodobnie jednak może ona jeszcze ulec zmianie. Na stronie internetowej sklepu można znaleźć również więcej szczegółów i pełną specyfikację Nintendo Switch Lite.

W oficjalnym opisie Nintendo Switch Lite możemy przeczytać:

"Niewielki rozmiar konsoli Nintendo Switch Lite bez problemu mieści się w dłoni, zapewniając komfortowe użytkowanie. Konsola z pewnością zmieści się w kieszeni, jak również w większości schowków. Mimo kompaktowego rozmiaru, Nintendo Switch Lite ma duży wyświetlacz o przekątnej 5,5''. Zagrasz na niej w swoje ulubione gry w wysokiej i szczegółowej rozdzielczości. Nintendo Switch Lite to nowa jakość mobilnej rozrywki."

Kiedy Nintendo Switch Lite w Polsce będzie dostępne w sprzedaży?

Jak możemy przeczytać w sieci, światowa premiera Nintendo Switch Lite odbędzie się 20.09.2019 roku. Premiera w Polsce może ulec zmianie. Data premiery Nintendo Switch Lite pokrywa się z premierą gry The Legend of Zelda: Link's Awakening. Może z tego wynikać, że tytuł pojawi się również w zestawie z konsolą.

W piątek, 8 listopada do sprzedaży trafić ma wersja specjalna Nintendo Switch Lite Pokemon, której wygląd utrzymany będzie w tej stylistyce.

RadioZET.pl/KP