Zamknij

Niż Benjamin nad Polską - co to oznacza? [PROGNOZA POGODY]

Redakcja
08.01.2019 15:24
Niż Benjamin nad Polską - co to oznacza? [PROGNOZA POGODY]
fot. PIXABAY

Niż Benjamin, pod którego wpływami w najbliższych dniach znajdzie się Polska, przyniesie opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a także silne wiatry. Na niskie temperatury muszą przygotować się przede wszystkim mieszkańcy Małopolski. Szczegółową prognozę pogody na najbliższe dni, można znaleźć poniżej.

Niż Benjamin nad Polską - co to oznacza? Jakiej pogody można się spodziewać na najbliższe dni? Czy będą opady śniegu i silny wiatr? Sprawdzamy prognozę pogody na najbliższe dni dla całego kraju. 

Niż Benjamin nad Polską - co oznacza?

Pod wpływem niżu Benjamin, Polska znajdzie się w najbliższych dniach. Dla mieszkańców kraju nie oznacza to nic dobrego. Pojawią się nie tylko opady śniegu, ale także śnieg z deszczem, mrozy i silne wiatry, które chwilami mogą rozpędzić się nawet do 100 km/h. Również odczujemy znaczny spadek ciśnienia.

"Polska dostanie się pod wpływ dynamicznego niżu Benjamin przemieszczającego się znad Morza Północnego w stronę Bałtyku. Związany z niżem front atmosferyczny przemierzy Polskę z zachodu na wschód. Za nim popłynie bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie, wypychające na wschód mroźne masy powietrza arktycznego." - informuje tvnmeteo.tvn24.pl.

Prognoza pogody na styczeń 2019 - co nas czeka w najbliższych dniach?

Prognoza pogody, z uwagi na nadciągający niż Benjamin nad Polskę, nie napawa optymizmem. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem i marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź. Na niskie temperatury muszą się przygotować wszyscy, a przede wszystkim mieszkańcy Małopolski. Tam termometry mogą wskazać nawet do -18 kresek. Dodatkowo wiatr chwilami może rozpędzić się nawet do 100 km/h. 

Ponadto w najbliższych dniach w Polsce pojawią się obfite opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Największe opady wystąpią na północy, wschodzie oraz południu kraju. W górach niektóre szlaki turystyczne jeszcze z pewnością zostaną zamknięte.

RadioZET.pl/JW