Zamknij

Niż Fabienne nad Polską - czy jest groźny i jak sprawdzić jego położenie?

Redakcja
24.09.2018 10:50
Niż Fabienne nad Polską - jak sprawdzić, gdzie jest? [AKTUALNA PROGNOZA]
fot. Fotolia

Niż Fabienne, który nadciągał nad Polskę, przyniósł ze sobą wichury i silne opady deszczu. W niedzielę wieczorem dotknął przede wszystkim tereny na południowym zachodzie Polski, a następnie stopniowo przesuwał się wgłąb kraju. Sprawdzamy, jak wygląda prognoza pogody na poniedziałek, 24 września oraz czy niż Fabienne w Polsce nadal niesie ze sobą zagrożenie.

Niż Fabienne w Polsce - czy nadal jest groźny i jak sprawdzić aktualne ostrzeżenia i prognozę pogody? Sprawdzamy najnowsze informacje.

» Alert RCB - komunikat SMS. Co to jest, jak działa i czemu służy?

Gdzie jest niż Fabienne i największe zagrożenie? [MAPA, AKTUALNA PROGNOZA]

Choć niż Fabienne przesunął się już wgłąb kontynentu, pogoda w poniedziałek, 24 września nie ulegnie poprawie. W Polsce nadal może występować silny, porywisty wiatr, którego prędkość lokalnie może dochodzić do około 90 km/h. Intensywne opady deszczu i silny wiatr pojawią się niemal w całym kraju. Poniżej na mapie można na bieżąco śledzić zmiany pogodowe w Polsce, a także gdzie aktualnie znajduje się niż Fabienne.

» Sezon grzewczy 2018/2019 - kiedy się zaczyna i do kiedy trwa? [DATA]

Niż Fabienne w Polsce - czy jest groźny? [OSTRZEŻENIA IMIGW]

Synoptycy IMGW ostrzegają przed intensywnym deszczem i silnymi porywami wiatru. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązuje w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, śląskim, opolskim, małopolskim, świętokrzyskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim i łódzkim.

Alert drugiego stopnia przewidziano dla województwa podkarpackiego. IMGW zaleca dużą ostrożność, śledzenie komunikatów sytuacji pogodowej i rozwoju sytuacji pogodowej.

» Wichury i deszcz nie odpuszczają. W górach śnieg. ALERT dla 14 województw

RadioZET.pl/KP