Zamknij

Noc Muzeów 2019 - Warszawa: atrakcje dla dzieci. Gdzie warto iść z rodziną?

Karolina Piotrowska
15.05.2019 13:20
Noc Muzeów 2019 - Warszawa: atrakcje dla dzieci. Gdzie warto iść z rodziną?
fot. Shutterstock

Noc Muzeów w Warszawie 2019 dla dzieci i dla rodziców będzie świetną okazją, aby odwiedzić różne ciekawe miejsca i skorzystać z przygotowanych atrakcji. Sprawdzamy najciekawsze miejsca dla najmłodszych oraz gdzie warto iść na Noc Muzeów 2019 z dzieckiem.

Noc Muzeów 2019 - Warszawa: atrakcje dla dzieci i ich rodziców. Gdzie iść z najmłodszymi i całą rodziną? Sprawdzamy, jakie atrakcje dla dzieci będą najlepsze podczas 16. Nocy Muzeów. Poniżej zebraliśmy najciekawsze miejsca i muzea, które oferują specjalny program dla najmłodszych podczas Nocy Muzeów 2019.

» Noc Muzeów 2019 - Fabryka Wedla w Warszawie: jak zdobyć bilety na zwiedzanie?

Noc Muzeów - Warszawa 2019: atrakcje dla dzieci

Wiele placówek przygotowało specjalne atrakcje i programy dla dzieci na Noc Muzeów 2019 w Warszawie. Gdzie można iść z dziećmi podczas wydarzenia, aby skorzystać z tych najciekawszych? Wybraliśmy 5 miejsc dla najmłodszych, w których czekają na nich wyjątkowe atrakcje.

1. Muzeum Domków dla Lalek

ADRES: Plac Defilad 1

GODZINY: 19.00 - 23.00

To jedna z najciekawszych propozycji dla dzieci podczas Nocy Muzeów 2019 w Warszawie. W ramach akcji zostanie zorganizowane "NOCNE ZWIEDZANIE Z LATARKAMI", gdzie będzie można zobaczyć domki dla lalek w niecodziennej atmosferze.

Ważna informacja od organizatorów: uczestnicy muszą mieć więcej niż 10 lat, gdyż będzie tajemniczo, niezwykle i na pewno trochę strasznie...

Na zwiedzanie nie są prowadzone zapisy - liczy się kolejność przybycia do muzeum, zgodnie z którą goście będą ustawiać się w kolejce przed wejściem i sukcesywnie wchodzić na ekspozycję. Ostatnie wejście możliwe będzie o 22.45.

» Noc Muzeów 2019 - DATA: kiedy zwiedzanie muzeów za darmo w Warszawie i innych miastach?

2. Sztukarnia

ADRES: ul. Odolańska 60

GODZINY: 18.00 - 00.00

Zapraszamy na slam malarski, czyli artystyczny pojedynek przy sztalugach. Warsztaty dla dzieci i dorosłych przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych grafiką, malarstwem i ceramiką, zarówno dla początkujących, jak i dla tych, którzy z wymienionymi technikami mają już coś wspólnego.

  • Warsztaty street artu dla dzieci
  • Malowanie muralu
  • Warsztaty linorytu
  • Rodzinna pracownia ceramiczna i toczenie na kole garncarskim
  • Warsztaty malowania akwarelą
  • Warsztaty malowania reprodukcji i malarstwo sztalugowe

3. Archiwum Państwowe

ADRES: ul. Krzywe Koło 7 i 9

GODZINY: 17.00 - 23.30

Specjalnie dla dzieci została przygotowana specjalna strefa. Z informacji podanych w programie Nocy Muzeów 2019 dla dzieci zaplanowano spotkanie z Syrenką, Bazyliszkiem i megapuzzlami.

» Noc Muzeów Warszawa: Program [LISTA muzeów w stolicy 2019]

4. Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy

ADRES: ul. Koszykowa 26/28

GODZINY: 19.00 - 22.00

Wystawa ilustracji książkowej Elżbiety i Mariana Murawskich to wyjątkowa okazja do zobaczenia oryginalnych szkiców, rysunków, obrazów tego artystycznego małżeństwa. Podczas wystawy będzie można także zobaczyć książki, zdjęcia oraz dokumenty pokazujące historię ich pracy artystycznej. Wystawa jest organizowana przez Muzeum Książki Dziecięcej.

5. Muzeum Narodowe w Warszawie 

ADRES: Al. Jerozolimskie 3

GODZINY: 19.00 - 1.00

O godzinie 18.00 odbędzie się "Wieczorynka w muzeum", czyli zajęcia dla dzieci 5-12 lat oraz ich opiekunów.

Dodatkowe informacje na temat każdego z wydarzeń można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w Warszawie oraz w specjalnej aplikacji mobilnej Nocy Muzeów 2019.

RadioZET.pl/KP