Zamknij

Noc Świętojańska 2018 - imprezy: Warszawa, Wrocław, Kraków [PROGRAM]

Redakcja
21.06.2018 10:12
Noc Świętojańska 2018 - imprezy: Warszawa, Wrocław, Kraków [PROGRAM]
fot. pixabay.com

Imprezy w Noc Świętojańską 2018 będą odbywały się w wielu miastach w Polsce. Najbardziej popularne wydarzenia odbywają się oczywiście w Warszawie, a także we Wrocławiu i w Krakowie. Jakich atrakcji można się tam spodziewać? Sprawdzamy program imprez w Noc Świętojańską 2018, czyli tak zwane "Wianki".

Imprezy w Noc Świętojańską 2018: Warszawa, Wrocław, Kraków. Jakie atrakcje czekają na tych, którzy odwiedzą te miasta w Noc Kupały? Sprawdzamy najchętniej odwiedzane lokalizacje i imprezy 23 czerwca - tzw. Wianki 2018 w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

» Najdłuższy dzień w roku i najkrótsza noc 2018: kiedy jest i ile trwa?

Noc Świętojańska 2018: imprezy - Warszawa

Wianki 2018 w Warszawie pod nazwą "Wielki Piknik Świętojański" odbędą się 23 czerwca 2018 na terenie Multimedialnego Parku Fontann. Wśród atrakcji organizatorzy zapowiedzieli pokaz fajerwerków oraz koncerty gwiazd - wystąpią między innymi: W&W, Bajm, Zespół Dżem, Daria Zawiałow oraz Ten Typ Mes.

» Wianki nad Wisłą 2018: Warszawa - kiedy i kto wystąpi? [KONCERTY]

Oprócz tego na mieszkańców Warszawy czekają także inne imprezy. W Noc Świętojańską 2018 odbędzie się m.in. koncert Albo Inaczej 2, Pezet + w ramach wydarzenia 'H&M Music: Trzy Weekendy Muzyki". Koncerty odbędą się w Zajezdni Autobusowej przy Metrze Marymont na Włościańskiej 52 od 18.00 do 23.00, a oprócz muzyki na odwiedzających czekają także inne atrakcje. Jak informują organizatorzy, o pełne brzuchy i podniebienie zadba Żarcie na Kółkach. Wstęp na wydarzenie jest biletowany, a więcej informacji możecie znaleźć w artykule poniżej:

» H&M Music 2018: bilety, line-up, data, miejsce [CENY WEJŚCIÓWEK]

Kolejna impreza w Noc Świętojańską 2018 w Warszawie odbędzie się na terenie Basenów Kora (Wał Miedzeszyński 345) - będzie to Warsaw Holi Festival - Święto Kolorów w Warszawie. Wydarzenie rozpocznie się około godziny 16.00 i planowo ma potrać do 20.00. W tym czasie na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. wyrzuty proszków holi, strefa foodtrucków, kolorowe okulary, wata cukrowa, a imprezę poprowadzą najlepsi DJ'e. Wstęp jest darmowy. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Noc Świętojańska 2018 - Kraków [PROGRAM IMPREZY]

Wianki - Święto Muzyki 2018, czyli Noc Świętojańska 2018 w Krakowie odbędzie się w sobotę, 23 czerwca. Jak zapowiedział Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski: "Po raz piąty Wianki odbędą się w formule nawiązującej do francuskiego Fête de la Musique, która pozwala prezentować różnorodną polską muzykę w wielu zakątkach miasta". Wszystkie wydarzenia w ramach Wianków - Święta Muzyki 2018 w Krakowie są jak zawsze otwarte i bezpłatne.

Na scenach wystąpią m.in. O.S.T.R., Paulina Przybysz, Dwa Sławy, Rosalie., Brodka Unplugged i wiele innych. W ramach wydarzenia odbędzie się także Noc Klubowa. Więcej informacji można znaleźć w poniższym artykule, a także na stronie wydarzenia na Facebooku: Wianki - Święto Muzyki 2018.

» Wianki 2018: Kraków, Wrocław - kto i kiedy wystąpi? [KONCERTY]

Wianki we Wrocławiu - Noc Świętojańska 2018

Z okazji Nocy Świętojańskiej 2018 we Wrocławiu w sobotę, 23 czerwca zaplanowane zostało wydarzenie pod taką samą nazwą: "Noc Świętojańska 2018". Z tej okazji ciągu dnia odbędą się różne warsztaty artystyczne, m.in. plecenie wianków, warsztaty urbanistyczne "Rośliny w mieście", warsztaty umuzykalniające "Gordonki", a także będzie można stworzyć własne, unikalne torby za pomocą stempli, a także przygotować "Makramy" (kwietniki ze sznurków i koralików) i "Lalki Motanki". Odbędzie się także pokaz kulinarny "Warzywa górą - od korzeni po liście". Z okazji Nocy Świętojańskiej 2018 we Wrocławiu w Centrum Kultury Zamek odbędą się także wyjątkowe koncerty. Więcej szczegółów oraz wszelkie aktualności można znaleźć na stronie www.zamek.wroclaw.pl.

Warto także wiedzieć, że w tym czasie od 18 maja do 25 czerwca we Wrocławiu odbywać się będzie także Jarmark Świętojański. Pełen plan wydarzeń można znaleźć na stronie www.jarmarkswietojanski.com.

RadioZET.pl/KP