Zamknij

Nowa ikona Messenger 2020 - dlaczego Messenger zmienił kolor i co to oznacza?

21.10.2020 14:22
Nowa ikona Messenger 2020 - dlaczego Messenger zmienił kolor i co to oznacza?
fot. Shutterstock

Użytkownicy, którzy korzystają na co dzień z komunikatora od Facebooka, mogli zauważyć, że w połowie października ikona Messengera zmieniła kolor. Sprawdzamy szczegóły na ten temat, czyli dlaczego tak się stało i co oznacza nowa ikona Messengera w kolorach fioletowym i niebieskim.

Nowa ikona Messenger 2020 - dlaczego Messenger zmienił kolor i co to oznacza? Sprawdzamy informacje dotyczące aktualizacji jednego z najpopularniejszych komunikatorów od Facebooka, m.in. dlaczego Messenger zmienił kolor i co oznacza fioletowy kolor w nowej ikonie.

Dlaczego Messenger zmienił kolor i ma nową ikonę?

W październiku 2020 roku Facebook zaprezentował nową ikonę Messengera. Wcześniej była ona w kolorze niebieskim, a teraz zostały dołożone kolory fioletowy i różowy. 

Wcześniej ikona Messengera wyglądała tak, jak na poniższym zdjęciu. Tak zwany dymek czatu był w całości w kolorze niebieskim.

shutterstock_1394590112
fot.

źródło: Shutterstock

Oprócz wprowadzenia nowej ikony Messengera, w aplikacji pojawią się również inne zmiany, m.in. dostępne są specjalne motywy czatów. Obecnie w Polsce dostępne są 4 motywy: Halloween, Super, Tie-dye i Równość. Wcześniej istniała jedynie możliwość zmiany koloru wiadomości w wybranym przez nas czacie.

Nowa ikona Messenger 2020 - co oznacza i dlaczego ma nowe kolory?

Jak już wspomnieliśmy, zmiana kolorów nawiązuje do połączenia dwóch aplikacji. Nowa ikona Messengera 2020 i odcienie różu i fioletu nawiązują właśnie do ikony Instagrama.

Nowa ikona Messengera 2020 może nie być jeszcze dostępna u wszystkich użytkowników. Aby wyświetlała się ona na naszym telefonie, należy zaktualizować aplikacje: Facebook i Messenger. Najprawdopodobniej po zainstalowaniu aktualizacji zobaczymy już nowy wygląd aplikacji.

RadioZET.pl