Zamknij

Nowe bilety ZTM w Warszawie 2019 - jak wyglądają? Czy stare bilety są ważne?

Karolina Piotrowska
08.04.2019 10:01
Nowe bilety ZTM w Warszawie 2019 - jak wyglądają? Czy stare bilety są ważne?
fot. ztm.waw.pl

Od poniedziałku, 8 kwietnia obowiązują nowe wzory biletów ZTM w Warszawie. W związku z tym wśród pasażerów zaczęły pojawiać się pytania, czy stare bilety nadal są ważne w komunikacji miejskiej i do kiedy można z nich korzystać. Sprawdzamy najważniejsze informacje na ten temat.

Nowe bilety ZTM w Warszawie 2019 - jak wyglądają? Czy stare bilety są ważne i do kiedy można je wykorzystać? Podajemy najważniejsze informacje dla podróżnych oraz wzory nowych biletów ZTM w Warszawie 2019.

Jak wyglądają nowe bilety ZTM w Warszawie 2019? [WZORY]

Nowe wzory biletów ZTM w Warszawie 2019 są już dostępne we wszystkich Punktach Obsługi Pasażerów. W innych punktach handlowych (np. salonikach prasowych, kioskach, niektórych sklepach) znajdą się w sprzedaży w miarę wyczerpywania się zapasów starych biletów.

Nowe bilety ZTM w Warszawie pojawiły się między innymi z powodu zmiany logo Zarządu Transportu Miejskiego. Wzory zmieniły się na wszystkich rodzajach biletów, jednak ceny biletów komunikacji miejskiej pozostają bez zmian.

Poniżej publikujemy wszystkie wzory nowych biletów ZTM w Warszawie.

wzory_biletow (1)
fot.

Czy stare bilety ZTM są ważne i do kiedy można je wykorzystać?

Bilety z dotychczasowym wzorem w dalszym ciągu zachowują swoją ważność.

Od teraz na biletach znajduje się nazwa po polsku i angielsku, cena, informacja o tym, w której strefie komunikacyjnej obowiązują oraz logo Warszawskiego Transportu Publicznego, czyli stylizowana litera "t", przypominająca kształtem warszawską Syrenkę.

Nowe bilety są zróżnicowane kolorystycznie, np. 75-minutowy jednorazowy przesiadkowy ma kolor zielony, a dobowy jest koloru niebieskiego. Bilety ulgowe mają jaśniejszy odcień koloru obowiązującego dla danego rodzaju biletu.

RadioZET.pl/ztm.waw.pl/KP