Zamknij

Objawienie Pańskie 2018: co to za święto i jak je obchodzimy?

Redakcja
04.01.2018 13:15
Święto Objawienia Pańskiego 2018 - co to za święto i kiedy jest obchodzone w Polsce?
fot. Pixabay.com

Kiedy i jak obchodzimy Objawienie Pańskie 2018? Czy idziemy w ten dzień do pracy? Święto Trzech Króli jest jednym z ważniejszych świąt w Kościele Katolickim. Jak jest ono celebrowane i co symbolizuje w wierzeniach? Przedstawiamy przydatne i praktyczne informacje na temat święta Objawienia Pańskiego 2018.

Święto Objawienia Pańskiego 2018 - kiedy jest, jak je obchodzimy i jakie wierzenia się z nim wiążą? Inną nazwą na ten dzień jest Święto Trzech Króli.

>> 6 stycznia 2018: dzień wolny za święto - jak odebrać? [ZASADY]

Święto Objawienia Pańskiego 2018 - kiedy obchodzimy?

Święto Objawienia Pańskiego 2018 będzie wypadać dokładnie w sobotę, czyli 6 stycznia 2018. Jest to święto stałe, co roku wypadające w ten sam dzień. Jest on ustawo dniem wolnym od pracy, ale z racji tego, że w tym roku wypada on właśnie w sobotę, dla większości Polaków i tak będzie on dniem niepracującym. W związku z tym, kina i centra handlowe będą w tym dniu nieczynne. Wyjątkiem mogą być małe sklepy, za ladą których stanie sam właściciel.

Objawienie Pańskie 2018 - co to za święto?

Święto Objawienia Pańskiego 2018 to dzień ważny, szczególnie dla wspólnoty katolickiej. Dzień ten obchodzony jest na pamiątkę Trzech Mędrców, którzy przybyli do Betlejem, by oddać szacunek nowo narodzonemu Dzieciątku, Jezusowi. Kościół Katolicki ustanowił ten dzień świętem nakazanym, a co za tym idzie, wierni mają obowiązek uczestniczenia we mszy świętej.

Wiele polskich miast przyjęło tradycję orszaku Trzech Króli. Gdzie można będzie je oglądać? Między innymi w Warszawie, Krakowie, czy Poznaniu. Są to uliczne jasełka, podczas których kolęduje się i celebruje święto Trzech Króli. Podczas tego święta święci się także kredę, którą później zapisuje się inicjały "C+M+B" lub  "K+M+B", oraz datę na drzwiach swojego domu.

RadioZet.pl/JH