Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Odpust zupełny - co to jest, jak i kiedy można go uzyskać 2019? [WARUNKI]

31.10.2019 14:49

Odpust zupełny to temat, na który informacji poszukuje wiele osób. Choć pojęcie to jest powszechnie znane, to jednak nie wszyscy do końca zdają sobie sprawę z tego, co to dokładnie jest. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy warunki odpustu zupełnego i kiedy można go otrzymać w 2019 roku.

Odpust zupełny - co to jest i jak oraz kiedy można go uzyskać 2019? [WARUNKI] fot. PIXABAY

Odpust zupełny 2019 - WARUNKI: co to jest i jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać odpust zupełny? Kiedy w 2019 roku będzie można go dostać? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o odpuście zupełnym w listopadzie.

Odpust zupełny - WARUNKI. Co to jest i jakie warunki trzeba spełnić?

Choć z pojęciem, jakim jest "odpust zupełny" spotkało się wielu wiernych, to jednak nie wszyscy do końca zdają sobie sprawę z tego, co to jest. Odpust zupełny, najprościej mówiąc, uwalnia od kary doczesnej należnej za grzechy w całości. Zyskuje się wtedy darowanie całej kary za skutki wywołane przez grzechy już odpuszczone w Sakramencie Pokuty. Oznacza to, że gdyby człowiek zmarł po uzyskaniu odpustu zupełnego – pójdzie prosto do nieba.

Odpust zupełny można ofiarować zarówno za jakąkolwiek osobę zmarłą, jak i za samego siebie. 

Aby go otrzymać trzeba jednak spełnić określone warunki. Odpust zupełny można dostać po spełnieniu następujących warunków:

  • Wzbudzić intencję jego otrzymania
  • Być w stanie łaski uświęcającej
  • Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
  • Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą
  • Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: "Ojcze nasz", "Wierzę w Boga" oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu

Odpust zupełny można otrzymać raz dziennie.

Msza we Wszystkich Świętych - czy jest obowiązkowa, ile trwa i jak przebiega?

Odpust zupełny 2019 - kiedy można go uzyskać?

Wielu wiernych szuka także w sieci informacji na temat tego, kiedy odpust zupełny w 2019 roku można otrzymać. Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami można uzyskać, nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym. Ponadto, wypełniając określone warunki, można uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza.

2 listopada - MSZA: czy jest obowiązkowa, ile trwa i jak przebiega? [ZADUSZKI]

Odpusty zupełne można także uzyskać w inne wyznaczone do tego dni (pod określonymi warunkami). Istnieją także odpusty, które można otrzymywać codziennie.

RadioZET.pl/RadioMaryja.pl/JW

Oceń