Zamknij

Oficer i szpieg - kiedy premiera nowego filmu Romana Polańskiego i o czym będzie?

Karolina Piotrowska
12.06.2019 13:48
Oficer i szpieg - kiedy premiera nowego filmu Romana Polańskiego i o czym będzie?
fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Nowy film Romana Polańskiego "Oficer i szpieg" ("J'accuse") opowie opartą na faktach historię francuskiego oficera niesłusznie skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny. Sprawdzamy, kiedy premiera filmu "Oficer i szpieg" i o czym dokładnie będzie.

Oficer i szpieg - kiedy premiera nowego filmu Romana Polańskiego i o czym będzie? Sprawdzamy, co już wiadomo o najnowszej produkcji polskiego reżysera. 

"Oficer i szpieg" - kiedy premiera nowego filmu Romana Polańskiego?

Nowy film Romana Polańskiego "Oficer i szpieg" będzie miał swoją premierę 27 grudnia 2019 roku. Jak czytamy w oficjalnych opisach produkcji, film to epicki thriller szpiegowski będący adaptacją bestsellerowej powieści Roberta Harrisa. Najnowszy film Romana Polańskiego, legendarnego reżysera i twórcy takich klasyków kina jak "Chinatown", "Pianista", "Dziecko Rosemary" i "Nóż w wodzie", to jednocześnie najdroższa francuska produkcja tego roku, której budżet wynosi ponad 25 milionów euro. W rolach głównych występują nagrodzony Oscarem Jean Dujardin ("Artysta", "Wilk z Wall Street") oraz Louis Garrel ("Marzyciele"). W obsadzie znalazła się plejada francuskich gwiazd: Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric i Melvil Poupaud.

„Oficer i szpieg”. Wiemy, kiedy premiera najnowszego filmu Romana Polańskiego

O czym będzie nowy film Polańskiego "Oficer i szpieg"?

Film "Oficer i szpieg" opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa (Louis Garrel), francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na Wyspę Diabelską u wybrzeży Gujany Francuskiej. Nowy szef wywiadu - Georges Picquart (Jean Dujardin) - wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu oficerowi zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym, Picquart postanowi ujawnić prawdę za wszelką cenę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii.

Za kamerą ponownie stanął wybitny polski operator, Paweł Edelman ("Pianista", "Katyń"). Scenografię do filmu stworzył stały współpracownik Polańskiego, Jean Rabasse, który zasłynął ze swoich odważnych i wizjonerskich projektów przy dziełach Bernardo Bertolucciego ("Marzyciele"), Jean Pierre Jeuneta ("Miasto zaginionych dzieci"), a także Gaspara Noé ("Climax"). Autorem ścieżki dźwiękowej jest Alexandre Desplat, obecnie jeden z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej na świecie, zdobywca dwóch Oscarów za muzykę do "Grand Budapest Hotel" i "Kształtu wody".

RadioZET.pl/mat. prasowe/KP