Zamknij

Ogłosił się dyktatorem i był nim przez 44 dni - odpowiedź z "Milionerów" za 10 000 zł

Jolanta Waligóra
04.05.2020 13:12
Ogłosił się dyktatorem i był nim przez 44 dni - odpowiedź z "Milionerów" za 10 000 zł
fot. Bartosz KRUPA/East News

Ogłosił się dyktatorem i był nim przez 44 dni - takie pytanie za 10 000 zł usłyszał jeden z uczestników programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem będzie można obejrzeć w poniedziałek, 4 maja 2020 roku. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów", ogłosił się dyktatorem i był nim przez 44 dni.

Ogłosił się dyktatorem i był nim przez 44 dni - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z programu TVN oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, można znaleźć w tym artykule. Sprawdzamy również, czy gracz wybrał poprawny wariant, wygrał 10 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Ogłosił się dyktatorem i był nim przez 44 dni - Milionerzy

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", ogłosił się dyktatorem i był nim przez 44 dni, okazała się kłopotliwa dla uczestnika programu TVN. Tradycyjnie gracz teleturnieju do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - Józef Chłopicki

B - Gajusz Juliusz Cezar

C - Adolf Hitler

D - Józef Stalin

Uczestnik programu "Milionerzy" od razu przyznał, że zarówno Adolf Hitler, jak i Józef Stalin dyktatorami byli dłużej niż 44 dni. Mimo to nadal nie był pewien, który z wariantów jest prawidłowy, dlatego zdecydował się na skorzystanie z koła ratunkowego - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały warianty A oraz D. Finalnie gracz zaznaczył wariant A.

"Jeśli chodzi o mnie (...) to nie znoszę tego całego mycia..." gderał? [MILIONERZY]

Milionerzy - ogłosił się dyktatorem i był nim przez 44 dni [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", ogłosił się dyktatorem i był nim przez 44 dni, jest odpowiedź A, czyli Józef Chłopicki. Gracz wybrał zatem poprawny wariant, wygrał 10 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Józef Chłopicki nie wierzył w powodzenie powstania listopadowego, przyjął funkcję wodza naczelnego, ogłosił się dyktatorem i usiłował pertraktować z carem Mikołajem - dodał słowa wyjaśnienia prowadzący program "Milionerzy", Hubert Urbański.

RadioZET.pl/JW