Zamknij

Olivier Janiak - wiek, dzieci, wzrost, żona, Insta. Kim jest prowadzący Top of the Top Sopot Festival?

Jolanta Waligóra
13.08.2019 15:19
Olivier Janiak - wiek, dzieci, wzrost, żona, Insta. Kim jest prowadzący Top of the Top Sopot Festival?
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EASTNEWS

Olivier Janiak to polski dziennikarz i prezenter telewizyjny, który 13 i 14 sierpnia poprowadzi koncerty Top of the Top Sopot Festival 2019. Wiele osób może kojarzyć go m.in. z programu "Co za tydzień", który prowadzi od 2001 roku. Szczegółowe informacje o karierze, życiu prywatnym Oliviera Janiaka i wzroście, wieku, żonie czy dzieciach, można znaleźć poniżej.

Kim jest Olivier Janiak? Wiek, wzrost, dzieci, żona, Instagram, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat prowadzącego Top of the Top Sopot Festival 2019, można znaleźć w tym artykule.

Olivier Janiak - kim jest prowadzący Top of the Top Sopot Festival 2019?

Olivier Janiak, a właściwie Piotr Michał Janiak, bo tak brzmi jego prawdziwe imię i nazwisko, urodził się w Krotoszynie, gdzie dorastał. Jest polskim dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Co ciekawe, imię Olivier nadała mu koleżanka z jednego pubów we Wrocławiu, w którym Janiak dorabiał w okresie studiów. Dzięki temu wyróżniał się od innych barmanów o imieniu Piotr, z którymi razem pracował w lokalu.

Olivier Janiak ukończył Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie. Jest także absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Olivier Janiak do TVN trafił w wyniku przeprowadzanych przesłuchań na prowadzącego program "Big Star Party". Od 2001 roku prowadzi magazyn "Co za tydzień". Ponadto na swoim koncie ma również m.in. prowadzenie oraz współprowadzenie takich programów jak "Dzień dobry TVN", "Co za noc" czy "Projekt plaża".

Co więcej, w 2005 roku dziennikarz wystąpił w "Tańcu z Gwiazdami". Olivier Janiak był w parze z Kamilą Kajak, z którą zwyciężył pierwszą edycję tanecznego show. 

Poza karierą w telewizji, Olivier Janiak angażował się także w inne przedsięwzięcia. Przez pewien czas był nawet modelem w łódzkiej agencji "Moda Forte". Od 2006 roku jest producentem kalendarza charytatywnego Dżentelmeni. Z kolei w latach 2008–2013 był redaktorem naczelnym kwartalnika dla mężczyzn "Malemen". Od 2018 roku jest natomiast redaktorem naczelnym "Elle Man".

Olivier Janiak 13 i 14 sierpnia poprowadzi koncerty Top of the Top Sopot Festival 2019.

Top of the Top Sopot Festival 2019: PROGRAM. Kto wystąpi, kiedy i gdzie się odbędzie?

Olivier Janiak - wiek, wzrost, dzieci, żona, Instagram, życie prywatne

Wiele osób szuka informacji na temat wieku Oliviera Janiaka. Dziennikarz urodził się 17 maja 1974 roku, więc w 2019 skończył 45 lat. Ma 187 cm wzrostu.

Żoną Oliviera Janiaka od 2003 roku jest modelka, Karolina Malinowska. Para doczekała się trzech synów - Fryderyka (ur. 2009), Christiana (ur. 2011), Juliana (ur. 2013).

Prowadzący Top of the Top Festival - jak na dziennikarza przystało - aktywny jest w mediach społecznościowych. Olivier Janiak na Instagramie figuruje pod nazwą: olivierjaniak. Obecnie obserwuje go ponad 125 tys. osób.

RadioZET.pl/JW