Zamknij

Opłata parkingowa w Warszawie: ile zapłacimy za bilet i parkowanie auta?

Redakcja
04.01.2018 17:03
Strefa Płatnego Parkowania w Warszawa: ile kosztuje bilet za parkowanie?
fot. zdm.waw.pl

Ile wynosi opłata parkingowa w Warszawie i ile zapłacimy za parkowanie auta? W warszawskiej strefie płatnego parkowania należy iścić ściśle określoną opłatę, by móc zaparkować swoje auto w wybranym miejscu. Strefa ta obowiązuje od poniedziałku do piątku, od godziny 8:00 do 18:00, wyłączając dni świąteczne. Weekendy pozostają bezpłatne.

Parkowanie auta w strefie płatnego parkowania w Warszawie: ile kosztuje bilet? Ile zapłacimy za pierwszą godzinę postoju, a ile za kolejne? Gdzie wolno parkować bez obowiązku zapłaty za bilet parkingowy? Przedstawiamy cennik parkowania w Warszawie.

Opłata parkingowa w Warszawie: ile zapłacimy za bilet [CENA]

Za pierwszą godzinę postoju auta, musimy iścić opłatę parkingową w Warszawie w wysokości 3 złotych. Z każdą kolejną stawka będzie się podnosiła. Za drugą godzinę zapłacimy 3,60 złotych, za trzecią 4,20, a za czwartą i każdą kolejną - 3 złote.

Płatne parkowanie w Warszawieobowiązuje w ścisłym centrum, ale także w dzielnicach z nim graniczących. Opłatę za parking należy uiścić od razu po zaparkowaniu auta, w specjalnie ustawionych parkometrach. Zakupu biletu w parkomacie można dokonać poprzez wrzucenie pojedynczych monet, ale także dzięki użyciu karty bankowej. Szczególnie cenną informacją dla kierowców może się ta, mówiąc o brak możliwości wydania reszty przez maszynę.

Gdzie jest płatny parking w Warszawie? Zapłacić za postój na pewno będziemy musieli na Starym Mieście, w Śródmieściu, w części Ochoty, a także Mokotowa, Pragi i Żoliborza. Szczegółową mapę płatnych parkingów w Warszawie znaleźć można na stronie Zarządu Dróg Miejskich, zdm.waw.pl.

Opłaty za parkingi płatne w Warszawiemają nawet podrożeć. Rząd szykuje nowy projekt, który wprowadzałby podwyższone opłaty za wjazd autem do strefy płatnego parkowania. Pracę są póki co w toku.

RadioZet.pl/zdm.waw.pl/JH