Zamknij

Opole 2018: PROGRAM - kto, kiedy wystąpi? [GWIAZDY, koncerty]

Redakcja
08.06.2018 16:15
Opole 2018: kto wystąpi i kiedy? [PROGRAM festiwalu]
fot. PIXABAY

Festiwal w Opolu 2018 tradycyjnie odbędzie się na początku czerwca. W tym roku przypada już 55. edycja Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Podczas czterodniowej imprezy muzycznej, koncerty zagrają najpopularniejsze gwiazdy polskiej estrady. Zobaczymy występy takich artystów jak Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Feel oraz Margaret. Kto jeszcze wystąpi w Opolu 2018 i kiedy? Przedstawiamy szczegółowy program festiwalu.

Opole 2018: kto wystąpi i kiedy? Odpowiadamy na jedne z najczęściej pojawiających się pytań i sprawdzamy program festiwalu w Opolu.

» Opole 2018: transmisja online i w TV. Gdzie oglądać festiwal na żywo? «

Opole 2018 tradycyjnie rozpocznie się na początku czerwca, a dokładniej w piątek, 8.06. Festiwal muzyczny potrwa przez cztery dni i zakończy się w poniedziałek, 11 czerwca. Impreza muzyczna, jak sama nazwa wskazuje, odbędzie się w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu, przy ulicy Piastowskiej 14A.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Podczas festiwalu zobaczymy następujące koncerty: "Przebój na mundial", "Debiuty", "Premiery", "Od Opola do Opola", "Piosenka ci nie da zapomnieć". Opole 2018 zakończy się specjalnym koncertem TVP Kultura - scena alternatywna powróci po dwóch latach! 

Opole 2018: PROGRAM [artyści, koncerty]

W związku ze zbliżającym się wydarzeniem wiele osób poszukuje informacji na temat tego, kto wystąpi w Opolu 2018. Jak co roku na scenie zobaczymy jedne z największych gwiazd polskiej estrady. W programie Opola 2018 znaleźli się m.in. tacy artyści, jak Edyta Górniak, Marek Piekarczyk, Daria Zawiałow oraz Rafał Brzozowski. Poniżej znajdziecie szczegóły program Opola 2018.

Polska - Chile: TRANSMISJA meczu - gdzie oglądać?

Opole 2018 - dzień 1.

Opole 2018 rozpocznie się w piątek, 8 czerwca. W tym dniu odbędzie się pierwszy festiwalowy koncert "Przebój na mundial". W tym czasie Amfiteatr w Opolu, po raz pierwszy w historii Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, zmieni się w prawdziwą strefę kibica mieniącą się narodowymi barwami. Podczas pierwszego dnia festiwalu, widzowie usłyszą dawne polskie przeboje, które towarzyszyły światowym rozgrywkom piłkarskim, w których brały udział polskie drużyny. Podczas festiwalu zaśpiewają następujący artyści: Maryla Rodowicz, Bednarek Band, Andrzej Dąbrowski, Liber&InoRos, Golden Life, Bogdan Łazuka, Złe Psy i Krzysztof Krawczyk. Dodatkowo podczas 1. dnia Opola 2018 zorganizowany zostanie konkurs - przebój na tegoroczny mundial 2018. O to miano powalczą: Pectus - ,"Smak zwycięstwa"; InoRos - "Dawaj Polska", Rudnik - "Twój dzień", Orły.PL - "Chodź na mecz", KOMBI - ,"Polska drużyna", Chucho & HCR - "Ole Ole", Blondyn i polscy fani z Irlandii - "Lecimy do Rosji".

Z kolei drugim koncertem pierwszego dnia Opola 2018 będą "Debiuty". Na scenie wystąpią artyści wybrani przez Radę Artystyczną oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. W konkursie udział wezmą: Dollz „Nibyland”, Girls on Fire „Siła kobiet”, Goch. „Kobieta prasująca”, Krzysztof Iwaneczko „Tonę”, Karolina Micor „Ataki”, Siostry Melosik „Batumi”, Michał Sołtan „Dzieje się”, Edyta Strzycka „Nowy horyzont” i Small Mechanics „Gęstnieją jesienie”. Gościem specjalnym będzie Andrzej Piaseczny.

Opole 2018 - dzień 2.

Dzień 2. Opola 2018 rozpocznie się od koncertu "Premiery". Piosenki, które wezmą udział w konkursie o nagrodę im. Karola Musioła oraz TVP S.A., zostały wybrane przez Radę Artystyczną. Wystąpią następujący wykonawcy: Future Folk „Krakowiacy i Górale”, Marta Gałuszewska „Nie mów mi nie”, Tomasz Karolak i Pączki w Tłuszczu „Kiedy rozum śpi”, K.A.S.A.„Piasek”, Jakub Krystyan „Ty mnie znasz”, Ola Nizio „Kuloodporna”, RUBIK „Pół na pół”, Tulia „Jeszcze cię nie ma” i Uniatowski „5 Rano”. Poza konkursem wystąpią: Krzysztof Krawczyk, Maciej Miecznikowski i zespół Leszcze, Blue Cafe oraz Kasia Cerekwicka.

Drugi dzień festiwalu zamknie koncert piosenek literackich i kabaretowych "ja to mam szczęście". Podczas koncertu wystąpią m.in. Janusz Radek, Monika Dryl, Damian Ukeje, Mikołaj Krawczyk, Przemysław Babiarz, Grażyna Auguścik, Katarzyna Żak, Natalia Sikora, Agata Nizińska, Katarzyna Dąbrowska, Krzysztof Kiljański, Elżbieta Romanowska, Olga Szomańska, Edyta Geppert, Jacek Kawalec, Olga Bończyk, Paulina Gruszecka, Szymon Pejski, Agnieszka Twardowska, Marek Kaliszuk.

Opole 2018 - dzień 3.

Trzeci dzień Opola 2018 rozpocznie się od koncertu galowego "Od Opola do Opola". Wystąpią m.in. następujące gwiazdy: Edyta Górniak, Sławomir, Kasia Kowalska, Margaret, Natalia Szroeder, Wanda i Banda, Gromee, Edyta Geppert, Kortez, Red Lips, Sarsa, Stanisława Celińska oraz Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz.

Z kolei w niedzielę wieczorem odbędzie się koncert przebojów stulecia "Piosenka ci nie da zapomnieć". Organizatorzy, do udziału w koncercie, zaprosili artystów wszystkich pokoleń. Wystąpią tacy wykonawcy, jak: Edyta Górniak, Halina Mlynkova, Kombii, Natalia Szroeder, Katarzyna Cerekwicka, Sławomir Uniatowski, Natalia Sikora, Małgorzata Ostrowska, Daria Zawiałow, Rafał Brzozowski, Andrzej Krzywy, Andrzej Lampert, Marek Piekarczyk, De Mono, Beata Przybytek, Red Lips, Ryszard Rynkowski, Feel, Red Lips, Damian Ukeje, Łukasz Drapała, Ifi Ude, Katarzyna Moś i Łukasz Zagrobelny.

Opole 2018 - dzień 4.

Opole 2018 zakończy się w poniedziałek, 11 czerwca. W ostatni dzień festiwalu odbędzie się koncert TVP Kultura. "Scena alternatywna" powróci po dwóch latach! W koncercie wezmą udział przedstawiciele takich gatunków muzycznych jak rock, jazz, pop oraz muzyka elektroniczna.

» Męskie Granie 2018: BILETY - kiedy i gdzie kupić wejściówki? [CENNIK] «

» Polska Noc Kabaretowa 2018: bilety, artyści, terminy [LISTA MIAST] «

RadioZET.pl/JW