Zamknij

Opole 2019 - kto wystąpi i kiedy odbędzie się festiwal? [PROGRAM]

Jolanta Waligóra
14.06.2019 14:00
Opole 2019 - kto wystąpi i kiedy odbędzie się festiwal? [PROGRAM]
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EASTNEWS

Program Festiwalu Opole 2019 i artyści, którzy wystąpią na scenie w 1, 2, 3 i 4 dniu muzycznego wydarzenia to informacje, które szczególnie interesują wszystkich fanów podobnych imprez. Szczegóły są już znane, a na scenie pojawią się największe gwiazdy polskiej muzyki. Wszystkie informacje o Festiwalu Opole 2019 zamieszczamy poniżej.

Festiwal Opole 2019 - PROGRAM: kto wystąpi? Kiedy odbędzie się muzyczne wydarzenie? Gdzie będzie mieć miejsce? Co zaplanowano na dzień 1, 2, 3 i 4? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, sprawdzamy szczegóły i przedstawiamy najważniejsze informacje o Opolu 2019 - termin i program wydarzenia.

Michalina Sosna: kim jest prowadząca festiwalu Opole 2019? [MĄŻ, ŚLUB, DZIECI, ROLE]

Agata Konarska: kim jest prowadząca koncert Premier na festiwalu w Opolu 2019? [TVP, RODZINA]

Festiwal Opole 2019 - TERMIN: kiedy i gdzie się odbędzie?

Wiele osób szuka w sieci informacji na temat terminu Opole 2019. Festiwal muzyczny odbędzie się w dniach 14-17 czerwca (piątek - poniedziałek). Impreza, jak sama nazwa wskazuje, odbędzie się w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu, przy ulicy Piastowskiej 14A.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Podczas festiwalu zobaczymy następujące koncerty: "Od Opola do Opola", "Debiuty", "Premiery", "Walizki moje pełne snów..." oraz "Nie pytaj o Polskę, czyli #30latwolności". Opole 2019 zakończy się specjalnym koncertem TVP Kultura - scena alternatywna, która w tamtym roku powróciła pierwszy raz od dwóch lat.

Ceny biletów na Festiwal Opole 2019 na dni 14-16 czerwca (piątek, sobota, niedziela) wynoszą 80 zł. Z kolei cena wejściówki na ostatni dzień muzycznego wydarzenia, czyli na poniedziałek, 17 czerwca, wynosi 30 zł.

Opole 2019 - BILETY: ile kosztują, kiedy w sprzedaży i gdzie kupić? [CENY]

Opole 2019 - PROGRAM: kto wystąpi na festiwalu?

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów podobnych wydarzeń - program Festiwalu Opole 2019 został ogłoszony. Wiadomo już zatem, kto wystąpi w Opolu 2019 w 1, 2, 3 i 4 dniu muzycznego wydarzenia.

14 czerwca impreza rozpocznie się koncertem "Od Opola do Opola". Na scenie pojawią się m.in. zespół Tulia, Kortez, Roksana Węgiel, Lanberry czy Varius Manx. W drugiej części natomiast odbędzie się koncert "Debiuty", podczas którego będzie można usłyszeć zwycięskie konkursowe piosenki m.in. w wykonaniu wokalistów popularnego programu "Szansa na Sukces. Opole 2019". Wystąpią: Magdalena Bańkowska, Brudne Gary, Sargis Davtyan, Jagoda Kret, Justyna Jary, Sąstąd, Vigonez Music, Natalia Zastępa, Żelka, Michał Wiśniewski, Sonbird oraz Aleksandra Nykiel.

2. dzień Festiwalu Opole 2019 wystartuje koncertem "Premiery". Zwycięzcę tego konkursu wyłoni jury oraz widzowie TVP, w której będzie transmitowany, w głosowaniu SMS. Wystąpią: Olga Bończyk, Izabela Trojanowska, Marcin Sójka, Patryk Kómor, Ania Karwan, Maciej Miecznikowski & Leszcze, Shata QS, Szymon Wydra & Carpe Diem, 4Dreamers oraz Monika Kuszyńska.

Następnie odbędzie się koncert "Walizki moje pełne snów...", czyli podróż poety, który przeniesie widzów w świat piosenki literackiej i kabaretowej. Na scenie pojawią się takie gwiazdy jak m.in. Maciej Miecznikowski, Olga Bończyk, Marek Kaliszuk, Łukasz Zagrobelny oeaz Katarzyna Dąbrowska. Zaśpiewają oni m. in. piosenki Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej,  Marka Grechuty i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

W niedzielę natomiast, podczas 3. dnia Opola 2019, odbędzie się koncert "Nie pytaj o Polskę, czyli #30latwolności", w którym wystąpią artyści urodzeni po 1989 roku. Zaśpiewają m.in. Michał Szpak, Margaret, Sarsa, Natalia Nykiel czy Dawid Kwiatkowski. Na scenie pojawią się także artyści, którzy zaśpiewają nagrane w ostatnim trzydziestoleciu przeboje, m.in.: De Mono, Kobranocka, Krzysztof Cugowski, Katarzyna Cerekwicka i Piotr Rubik.

Ostatni 4. dzień Festiwalu Opole 2019 to Scena Alternatywna TVP Kultura. Motywem przewodnim tego koncertu będzie 60. lat polskiego rocka. Na scenie wystąpią m.in. The Dumplings, Basia Wrońska, Rebeka czy Tomek Lipiński. Młodsze pokolenie zaśpiewa najpopularniejsze rockowe utwory: od big-beatu lat sześćdziesiątych, przez rock progresywny lat 70., scenę punkową, liryczne oblicze lat dziewięćdziesiątych, po to, co w gitarowym graniu ostatnich lat najważniejsze. Artyści zaprezentują się także we własnym repertuarze - czytamy na stronie muzycznego wydarzenia.

Opole 2019 -TRANSMISJA: gdzie obejrzeć festiwal w TV i online? [14-17.06]

  • 14 czerwca

20:15 - OD OPOLA DO OPOLA
22:30 -  DEBIUTY (do 00:30) - LINK

  • 15 czerwca

20:15 - PREMIERY - LINK
22:20 - "WALIZKI MOJE PEŁNE SNÓW...", CZYLI PODRÓŻ POETY (do 23:55)

  • 16 czerwca 

20:15 - "NIE PYTAJ O POLSKĘ #30LATWOLNOŚCI" (do 23:30)

  • 17 czerwca

21:00 - SCENA ALTERNATYWNA TVP KULTURA

Zagłosuj

Który dzień Festiwalu Opole 2019 wydaje ci się najciekawszy?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/opole.pl/JW