Zamknij

Orlen Marathon 2020 - zapisy, termin, data, trasa i informacje o maratonie w Warszawie

Karolina Piotrowska
21.01.2020 12:16
Orlen Marathon 2020 - zapisy, termin, data, trasa i informacje o maratonie w Warszawie
fot. Shutterstock

Biegacze wciąż poszukują informacji o najbliższej edycji Orlen Warsaw Marathon 2020. Pojawiają się również pytania, czy Orlen Marathon 2020 jest odwołany, ponieważ od wielu tygodni nie pojawiały się żadne informacje na temat jednej z największych imprez biegowych w skali całego kraju. W poniższym tekście zebraliśmy najważniejsze szczegóły na ten temat.

Orlen Marathon 2020 - zapisy, termin, data, trasa i informacje o maratonie w Warszawie. Sprawdzamy, czy Orlen Warsaw Marathon 2020 odwołany  czy jednak wydarzenie się odbędzie, co już wiadomo oraz najważniejsze szczegóły dla biegaczy.

Orlen Marathon 2020 - ZAPISY, TERMIN, DATA

Na stronie internetowej maratonu możemy przeczytać oficjalne oświadczenie. Dowiadujemy się z niego, że PKN ORLEN finalizuje prace nad nową formułą ORLEN Warsaw Marathon 2020. Narodowe Święto Biegania odbędzie się w tym roku w znacznie  poszerzonej formie. W przygotowywanym formacie wydarzeń na terenie Warszawy nie zabraknie cyklu biegów na różnych dystansach, w tym maratońskim. Obecnie dopracowywane są ostatnie założenia formalne.

Szczegóły prawdopodobnie poznamy już wkrótce. Planowana zmiana formuły to odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony wszystkich biegaczy, również amatorów, a także kibiców. Umożliwi ona również szerszą promocję polskiego sportu w Europie, poprzez wyrazistą komunikację, a także niestandardowe działania marketingowe. Zadaniem imprezy będzie promocja zdrowego stylu życia, ale również nacisk na ochronę środowiska i troskę o przyszłość naszej planety.

Gdy tylko poznamy więcej szczegółów, m.in. zapisy na Orlen Warsaw Marathon 2020, termin, datę i inne, będziemy aktualizować ten artykuł.

Największe wydarzenie biegowe w Warszawie odwołane? OWM 2020 w nowej formule

TRASA Orlen Warsaw Marathon 2020 i informacje

W tej chwili nie jest jeszcze znana dokładna trasa Orlen Warsaw Marathonu 2020. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Orlen Warsaw Marathon to największe wydarzenie biegowe, które wyznacza najwyższy poziom biegów ulicznych organizowanych w Polsce. Co roku trasa maratonu przebiega przez najbardziej malownicze części miasta. Oznacza to, że prawdopodobnie również w tym roku trasa Orlen Maratonu 2020 będzie podobna jak w przypadku poprzednich edycji.

PKN ORLEN od lat aktywnie angażuje się we wsparcie aktywnego trybu życia, m.in. poprzez promocję biegania i to się nie zmieni. Spółka sponsoruje oprócz warszawskiej imprezy biegowej również. Mistrzostwa Świata w półmaratonie w Gdyni, maraton Solidarności, półmaraton w Płocku, czy bieg "Tropem wilczym". W tym kontekście szczególny nacisk położony jest również na aktywizację dzieci i młodzieży czy osób starszych. W ten sposób PKN ORLEN umiejętnie łączy zadania biznesowe z aspektami społecznymi.

RadioZET.pl/orlenmarathon.pl/KP