Zamknij

Orlen Warsaw Marathon 2018: trasa, data, miejsce [KOMPENDIUM]

Redakcja
20.04.2018 09:32
Orlen Warsaw Marathon 2018: trasa, data, miejsce [KOMPENDIUM]
fot. Aleksandra Szmigiel-Wisniewska/REPORTER/EASTNEWS

Orlen Warsaw Marathon 2018 odbędzie się w drugiej połowie kwietnia. Uczestnicy mogą wystąpić w dwóch biegach, zarówno w maratońskim na 40 kilometrów, jak i OSHEE 10 km. Kiedy dokładnie i o której godzinie startują biegi w ramach Orlen Warsaw Marathon 2018? Sprawdzamy trasę, datę i miejsce wydarzenia.

Orlen Warsaw Marathon 2018: trasa, data, miejsce. Przedstawiamy najistotniejsze informacje dotyczące zbliżającego się wydarzenia.

»  Orlen Warsaw Marathon: utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice 22.04. [MAPA] «

» Orlen Warsaw Marathon 2018: pakiet startowy - ile kosztuje? [ZAPISY] «

Orlen Warsaw Marathon 2018: data i miejsce wydarzenia

Orlen Warsaw Marathon 2018 odbędzie się w drugiej połowie kwietnia, a dokładniej 22.04 o godzinie 9:00. Jak sama nazwa wskazuje, bieg będzie mieć miejsce w Warszawie. W ramach Orlen Warsaw Marathon 2018 uczestnicy mogą wystartować w dwóch biegach - w maratońskim na ponad 40 km oraz w OSHEE 10 km (biegi rozpoczynają się w tym samym dniu i o jednakowej godzinie). Co istotne, w Maratonie udział mogą wziąć jedynie osoby pełnoletnie, z kolei bieg OSHEE 10 km przeznaczony jest dla wszystkich, którzy ukończyli 16 lat i posiadają podpisaną zgodę przez rodzica bądź opiekuna prawnego na udział w OWM. 

» Orlen Warsaw Marathon 2018: wolontariat - jak zostać wolontariuszem? «

Bieg Orlen 2018: trasa Orlen Warsaw Marathon i bieg OSHEE

Biegacze, którzy zdecydują się wystartować w biegu maratońskim w ramach Orlen Warsaw Marathon 2018, będą mieli do przebiegnięcia dokładnie 42,195 km. Organizatorzy zapewniają, na uczestników czekać będzie jeden podbieg, a większość trasy będzie wiodła szerokimi oraz płaskimi ulicami. Jak czytamy na oficjalnej stronie wydarzenia - "Pierwsze 5 kilometrów trasy jest płaskie, co pozwoli biegaczom wejść w odpowiednie, szybkie tempo i z rozpędu pokonać podbieg, znajdujący w połowie 5 kilometra dystansu. Ukształtowanie trasy ORLEN Warsaw Marathon do 23 kilometra będzie sprzyjać utrzymaniu narzuconego tempa. (...) W drugiej części dystansu na zawodników czekają kolejne płaskie kilometry, które doprowadzą maratończyków aż do 40 kilometra, gdzie nastąpi niewielki podbieg na most Świętokrzyski".

a
fot.

Z kolei osoby, które zdecydują się na bieg OSHEE 2018 w ramach Orlen Warsaw Marathon 2018, będą miały do przebiegnięcia 10 km. Trasa składa się z szerokich ulicy, niewielkich nachyleń oraz małej liczby zakrętów. "Bieg OSHEE 10 km nie bez przyczyny nazywany jest najszybszą dychą w Polsce. Ukształtowanie trasy sprzyja osiąganiu zawrotnego tempa - dla zwycięzców jest to nawet znaczniej poniżej 3 minut na kilometr" - czytamy na stronie Orlen Warsaw Marathon 2018.

os
fot.

RadioZET.pl/JW