Zamknij

Orszak Trzech Króli 2019: Warszawa - PROGRAM, trasa, atrakcje

Redakcja
04.01.2019 12:33
Orszak Trzech Króli 2019: Warszawa - PROGRAM, trasa, atrakcje
fot. Mariusz Gaczynski/EastNews

Orszak Trzech Króli 2019 w Warszawie przejdzie już po raz jedenasty. Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się 6 stycznia i rozpocznie się w południe na placu Zamkowym. Mieszkańcy Warszawy, na których czeka mnóstwo atrakcji, w barwnym Orszaku przejdą na plac Piłsudskiego, gdzie zostanie oddany pokłon Dzieciątku Jezus. Program Orszaku Trzech Króli 2018 w Warszawie i trasę zamieszczamy poniżej.

Orszak Trzech Króli 2019 w Warszawie - gdzie będzie mieć miejsce? Jaką trasą przejdzie? Jakie atrakcje przygotowano dla uczestników? Co w programie wydarzenia? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

» Trzech Króli 2019 - kiedy, w jaki dzień wypada, jak się obchodzi? «

Orszak Trzech Króli 2019: Warszawa - PROGRAM wydarzenia

Program Orszaku Trzech Króli w Warszawie 2019 można znaleźć poniżej. Tradycyjnie Orszak rozpocznie się na placu Zamkowym i ulicami Warszawy przejdzie na plac Piłsudskiego, gdzie zostanie oddamy pokłon Dzieciątku Jezus. Dla uczestników przygotowano mnóstwo atrakcji, m.in. wspólne śpiewanie kolęd, taniec aniołów z szarfami czy - co jest nowością - występ bębniarzy. Szczegółowy program Orszaku Trzech Króli 2019 w Warszawie poniżej.

Orszak Trzech Króli rozpocznie się w południe na Placu Zamkowym. O godzinie 12:00 na telebimach odbędzie się transmisja modlitwy "Anioł Pański" z Watykanu, po której Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz rozpocznie Warszawski Orszak i poprowadzi go do Stajenki. Z dziedzińca Zamku wyjdą Trzej Królowie i przejdą na scenę, gdzie odegrają scenę "Olśnienia".

Na placu Zamkowym nie zabraknie znanych i wyczekiwanych atrakcji w programie Orszaku Trzech Króli 2019 w Warszawie – taniec Aniołów z szarfami, taniec chińskiego smoka, atak Diabłów na Orszaki oraz musztra Legionu Rzymskiego. Nowością w tym roku będzie występ bębniarzy.

W drodze do Stajenki Królowie miną mansjony:

  • - Dwór Heroda – grupa teatralna z Duszpasterstwa Akademickiego "Arka",
  • - Gospoda – studenci z Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia"
  • - Chóry Anielskie – chór ze Szkoły Sióstr Nazaretanek,
  • - Walka Dobra ze Złem – Niepubliczne Gimnazjum Wyspa JP2 i szkoły im. Ks. Jana Twardowskiego,
  • - Pasterze - Teatr "Biedronka" działający przy szkołach Stowarzyszenia "Sternik",
  • - Brama Anielska – szkoła "Strumienie".

Dzieci biorące udział w Orszaku otrzymają Skrzynie Skarbów wypełnione cukierkami i niespodziankami, a pozostałe będą mogły wziąć udział w grze "W drodze do Stajenki". Dodatkowo w wyznaczonych punkach będzie można zrobić sobie zdjęcie z Trzema Królami, Świętą Rodziną i namalowanym wielbłądem.

» Dzień wolny za 6 stycznia - czy dostaniemy dzień wolny za Trzech Króli? «

Orszak Trzech Króli w Warszawie 2019: TRASA

Trasa Orszaku Trzech Króli w Warszawie 2019 jest znana. Orszak przejdzie Krakowskim Przedmieściem i ulicą Królewską na Plac Piłsudskiego, gdzie zostanie oddany pokłon Dzieciątku Jezus. Po tej scenie mieszkańcy Warszawy zostaną zaproszeni do odtańczenia poloneza do kolędy "Bóg się rodzi". Każdy z Królów będzie podróżował inaczej - Król Afrykański na wielbłądzie, Król Azjatycki na platformie ciągniętej przez kulisów, a Król Europejski – na tronie umieszczonym na rikszy, a jego Orszakowi będą towarzyszyły alpaki prowadzone na smyczy przez dzieci.

» Trzech Króli - co piszemy na drzwiach w święto Trzech Króli 2019? «

Na Placu Piłsudskiego nie zabraknie również kolęd – najpierw w wykonaniu chóru Centrum Myśli Jana Pawła II pod dyrygenturą p. Jana Krutula, a później – warszawskich studentów pod przewodnictwem p. Aleksandry Siekierzyńskiej. Ustawione tam będą także zagrody ze zwierzętami (wielbłąd, alpaki, osioł, kozioł, owieczki i ptaki. Będzie możliwość zakupienia orszakowych gadżetów i książek, ciepłych posiłków i napojów, jak również dowiedzenia się czegoś o misjach w namiocie Ad Gentes.

Więcej informacji na temat Orszaku Trzech Króli 2019 w Warszawie można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: orszak.org. Oprócz Warszawy Orszak Trzech Króli 2019 przejdzie ulicami kilkuset miast w Polsce i kilkunastu poza jej granicami. 

» Orszak Trzech Króli 2019 - hasło: jak brzmi motyw przewodni w tym roku?

RadioZET.pl/orszak.org/JW