Zamknij

Orszak Trzech Króli 2019 - hasło: jak brzmi motyw przewodni w tym roku?

Redakcja
04.01.2019 11:32
Orszak Trzech Króli 2019 - HASŁO: jak brzmi motyw przewodni w tym roku?
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER / East News

Orszak Trzech Króli 2019 i hasło przewodnie wydarzenia ma być zachętą do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami św. Jana Pawła II. Sprawdzamy, jak brzmi hasło OTK 2019.

Hasło Orszaku Trzech Króli 2019 ma być myślą przewodnią dla uczestników wydarzenia. W tym roku hasło OTK 2019 nawiązuje do słów św. Jana Pawła II. Sprawdzamy, jak dokładnie brzmi hasło Orszaku Trzech Króli 2019 oraz jakie jest jego znaczenie.

» Trzech Króli - co piszemy na drzwiach w święto Trzech Króli 2019? 

Orszak Trzech Króli 2019 - HASŁO OTK 2019

Hasło Orszaku Trzech Króli 2019 brzmi: "Odnowi oblicze ziemi". Motywem przewodnim OTK 2019 będzie zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu słowami św. Jana Pawła II, do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w naszej Ojczyźnie i do osobistej pracy nad przemianą naszych serc.

"Wołam, ja, syn polskiej ziemi,  zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Ziemi!... Tej Ziemi!" / Jan Paweł II, Warszawa, 2.06.1979 r.

W orszakowym scenariuszu można będzie znaleźć wiele odniesień do nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, rozpoznać tytuły jego książek, Encyklik, Adhortacji, a także fragmenty jego najbardziej znanych kazań i wypowiedzi.

» Trzech Króli 2019 - kiedy, w jaki dzień wypada, jak się obchodzi?

Hasło Orszaku Trzech Króli 2019 i program - jak będzie wyglądał?

Największy Orszak Trzech Króli 2019 już po raz jedenasty przejdzie ulicami Warszawy. Tradycyjnie uczestnicy spotkają się na Placu Zamkowym. O godzinie 12.00 na telebimach będzie można obejrzeć transmisję modlitwy "Anioł Pański" z Watykanu.

» Orszak Trzech Króli 2019: Warszawa - PROGRAM, trasa, atrakcje

Na czele orszaku warszawskiego jako główny pasterz jak co roku idzie kardynał Kazimierz Nycz, który zaraz po modlitwie rozpocznie Warszawski Orszak i poprowadzi go do Stajenki.

W innych miastach hierarchowie również towarzyszą gwieździe w drodze do Betlejem. Patronami wydarzenia są w wielu miastach prezydenci i burmistrzowie, oraz marszałkowie województw i starostowie.

RadioZET.pl/orszak.org/KP