Zamknij

Oscary 2018 - prowadzący: kto prowadzi galę?

Redakcja
02.03.2018 16:28
Kim jest Jimmy Kimmel prowadzący Oscary 2018
fot. Instagram

Kto prowadzi galę Oscarów 2018? Jimmy Kimmel będzie gospodarzem gali już po raz drugi. Kim jest i co o nim wiemy? Sprawdź przed oscarową galą!

Jimmy Kimmel to bardzo znany w USA dziennikarz, satyryk i producent telewizyjny, który już po raz drugi poprowadzi galę Oscarów - wcześniej robił to... w 2017 roku, czyli na poprzedniej uroczystości. Co ciekawe, to właśnie na nim zakończył się 20-letni okres, kiedy to rok rocznie zmieniał się gospodarz ceremonii wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Kim jest Jimmy Kimmel?

Prowadzący galę Oscarów 2018 za sobą ma już hostowanie innych wielkich imprez - m.in. ceremonii wręczenia nagród Emmy, co przypadło mu również dwukrotnie. Kimmel znany jest jednak przede wszystkim jednym z najbardziej lubianych amerykańskich komików. Od lat prowadzi niezwykle popularne telewizyjne show - "Jimmy Kimmel Live" - które cieszy się niesłabnącą popularnością. Swoją karierę w TV Jimmy Kimmel rozpoczął jako 22-latek - w 1989 roku.

Prywatnie Kimmel to żonaty ojciec trójki dzieci.

Oscary 2018: online i w TV - gdzie oglądać na żywo

Jimmy Kimmel na ceremonii Oscarów 2018

Zdaje się, że prowadzący galę jak dotąd nie odczuwa zbytniej tremy - wręcz przeciwnie. Zdaje się być zrelaksowany i odprężony, co potwierdzają jego niedawne żarty z oscarowej gali. W jednym z niedawnych wywiadów wyznał, jakie atrakcje przewiduje na nadchodzącą galę. "W tym roku podłożymy błędne koperty w wielu kategoriach, tylko po to, by ludzie siedzieli tam w napięciu. A potem wyjdziemy do tłumu i będziemy wyrywać ludziom statuetki" - powiedział.

Czy rzeczywiście obejdzie się bez wpadek, które przebiją tę ubiegłoroczną? Przypomnijmy, że na ubiegłorocznej gali osoba odczytująca zwycięzce pomyliła się: zamiast do produkcji filmu "Moonlight" Oscar powędrował początkowo do produkcji musicalu "La La Land". Jimmy Kimmel skomentował to zamieszanie to w swoim: "Przynajmniej usłyszeliśmy dwie świetne przemowy, zamiast jednej" - powiedział.

RadioZET.pl/SA

kim jest jimmy kimmel; kto prowadzi oscary 2018; jimmy kimmel kto to