Zamknij

Oscary 2019 - FAWORYCI: kto ma największą szansę na statuetkę? [TYPY]

Redakcja
25.02.2019 01:40
Oscary 2019 - FAWORYCI: kto ma największą szansę na statuetkę? [TYPY]
fot. SHUTTERSTOCK

Jacy są faworyci Oscarów 2019? Informacji na ten temat już na kilka tygodni przed rozpoczęciem się uroczystej gali poszukuje wielu fanów kinematografii i nie tylko, którzy zastanawiają się, jakie filmy i ich twórcy mają największą szansę na otrzymanie statuetki. Choć prestiżowa gala rozdania nagród odbędzie się dopiero 24 lutego, to już wiadomo o typach do Oscarów 2019. Szczegółowe informacje o faworytach można znaleźć poniżej.

Oscary 2019 - FAWORYCI: kto ma największą szansę na statuetkę? Jakie filmy i ich twórcy mogą otrzymać prestiżową nagrodę? Odpowiadamy na pojawiające się pytania i sprawdzamy szczegółowe informacje o typach Oscarowych 2019.

» Oscary 2019 transmisja online i w TV: gdzie i o której oglądać w Polsce? «

Oscary 2019 - FAWORYCI: kto ma największą szansę na Oscara?

Choć ceremonia rozdania prestiżowych statuetek odbędzie się dopiero 24 lutego, to już teraz wiele osób poszukuje informacji o faworytach Oscarów 2019. Ustalani są oni podstawie kilku czynników. Wpływ na to, jakie są typy do Oscarów 2019, ma m.in. ilość otrzymanych nagród. Filmy i ich twórcy, którzy zostali nagrodzeni na ważniejszych festiwalach czy galach, stają się faworytami Oscarów 2019. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nie zawsze typy te się sprawdzają.

» Oscary 2019: NOMINACJE. Kto walczy o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH] «

Faworytem do Oscara 2019 za najlepszy film jest "Roma". To wyrazisty i poruszający portret życia pewnej służącej w targanym rodzinnymi i politycznymi konfliktami Meksyku lat 70. XX wieku. Cleo pracuje jako służąca u pani Sofii. Kiedy od kobiety odchodzi mąż, a Cleo zachodzi w nieplanowaną ciążę, kobiety zbliżają się do siebie. Za reżyserię oraz scenariusz odpowiada Alfonso Cuarón. Nieco mniejsze szanse ma "Green Book". Według bukmacherów praktycznie bez szans są filmy "Vice" oraz "Black Panther" ("Czarna Pantera").

Po wspomnianych powyżej typach nie powinno nikogo dziwić, że największym faworytem Oscarów 2019 za najlepszego reżysera, jest Alfonso Cuaron ("Roma)". Mniejsze szanse na statuetkę  ma natomiast Spike Lee z "BlacKkKlansman". Niestety Paweł Pawlikowski ("Zimna wojna"), według bukmacherów, nie jest faworytem do Oscara 2019 za najlepszego reżysera.

Faworyci Oscarów 2019 - kto może otrzymać statuetkę? [TYPY]

Wielu Polaków najbardziej interesuje faworyt do Oscara 2019 za najlepszy film nieanglojęzyczny. Wszystko za sprawą nominacji polskiego filmu "Zimna wojna". Według bukmacherów największą szansę na statuetkę ma "Roma", która jest jednocześnie największym zagrożeniem dla "Zimnej wojny".

» Oscary 2019 - kiedy gala, kto poprowadzi, gdzie oglądać na żywo w TV i online? «

Z kolei, jeśli chodzi o faworyta na zwycięzcę Oscarów 2019 w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy, to najczęściej typowany jest Remi Malek z "Bohemian Rhapsody". Według bukmacherów duże szanse ma także Christian Bale z "Vice".

Czy powyższe typy się sprawdzą? Tego dowiemy się już niebawem!

RadioZET.pl/JW