Zamknij

Oscary 2019: polski film. Jaka produkcja jest polskim kandydatem do Oscara?

Redakcja
24.09.2018 15:23
Oscary 2019: polski film. Jaka produkcja jest polskim kandydatem do Oscara?
fot. screen z youtube/KinoSwiatPL

Jaki polski film kandyduje do Oscara 2019? W poniedziałek, 24 września odbył się briefing prasowy, podczas którego przedstawiony został polski kandydat do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Sprawdzamy, jaki polski film kandyduje do Oscara 2019.

Oscary 2019: Polska - jaki film jest polskim kandydatem do Oscara? O czym jest? Kto w nim gra? Jakie ma szanse na nominację? Odpowiadamy na jedne z często pojawiających się pytań i sprawdzamy najważniejsze informacje.

Oscary 2019: polski film. Jaka produkcja jest polskim kandydatem?

Polski kandydat do Oscara 2019 został ogłoszony 24 września. To właśnie w poniedziałek w Kinie Kultura w Warszawie odbył się briefing prasowy, podczas którego został przedstawiony polski kandydat do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Decyzja dotycząca tego, jaki polski film będzie kandydował do Oscara 2019, nie jest dużym zaskoczeniem. O nominację powalczy "Zimna Wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.

"Zimna wojna" kandydatem do Oscara 2019

Jak już wspominaliśmy powyżej, "Zimna wojna" jest polskim kandydatem do Oscara 2019. Decyzja komisji nie jest dużym zaskoczeniem. Film zachwycił krytyków już po premierze podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Dodatkowo Paweł Pawlikowski, reżyser "Zimnej wojny", jest pierwszym Polakiem z Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego - "Ida". 

Jak czytamy w opisie na portalu Filmweb.pl - "Zimna wojna" opowiada historię wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. W tle wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu.

Przypominamy, że w rolach głównych zagrali Joanna Kulig oraz Tomasz Kot. Ponadto w obsadzie znaleźli się Borys Szyc, Agata Kulesza, Adam Ferency czy Adam Woronowicz.

Zagłosuj

Czy "Zimna wojna" ma szansę na Oscara 2019?

Liczba głosów:

Czy "Zimna wojna" ma szansę na Oscara? Trzymamy kciuki!

RadioZET.pl/JW