Zamknij

Oscary 2019 transmisja na żywo online i w TV: gdzie i o której oglądać w Polsce?

Redakcja
25.02.2019 01:51
Oscary 2019 transmisja online i w TV: gdzie i o której oglądać w Polsce?
fot. Shutterstock

Gdzie oglądać rozdanie Oscarów 2019 online i w TV? Czy transmisja będzie dostępna w Polsce? 91. ceremonia wręczenia Oscarów 2019 odbędzie się w niedzielę, 24 lutego. Sprawdzamy informacje na temat transmisji w Polsce z tego wydarzenia oraz czy będzie ona dostępna w telewizji i w internecie za darmo.

Oscary 2019 - transmisja w Polsce ONLINE i w TV: kiedy, gdzie i o której oglądać? Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za rok 2018 zostaną rozdane już po raz 91., a podczas ceremonii statuetki zostaną przyznane aż w 24 kategoriach. Zapowiedziano także zapowiedziano także wprowadzenie nowej kategorii, w której wręczane będą Oscary - wyjątkowe osiągnięcia w kinie popularnym.

Tradycyjnie ceremonia wręczenia Oscarów cieszyć się będzie ogromnym zainteresowaniem, dlatego sprawdzamy szczegóły na temat transmisji online i w TV w Polsce z gali Oscarów 2019.

» Oscary 2019 - FAWORYCI: kto ma największą szansę na statuetkę? [TYPY] «

Transmisja z rozdania Oscarów 2019 - kiedy i o której godzinie w Polsce?

Gala Oscary 2019, czyli 91. ceremonia wręczenia Oscarów (nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej) za rok 2018 odbędzie się w niedzielę, 24 lutego 2019 roku w Dolby Theatre w Hollywood. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 20.00 czasu wschodniego (17.00 czasu pacyficznego), czyli w poniedziałek, 25 lutego o godzinie 2.00 w Polsce. Transmisja Oscarów 2019 będzie prowadzona w 225 krajach.

» Oscary 2019 - nominacje: kto walczy o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH] 

Oscary 2019 - transmisja w Polsce: gdzie oglądać na żywo w TV i online?

91. gala rozdania Oscarów 2019 zostanie wyemitowana na żywo przez stację ABC w niedzielę, 24 lutego. Transmisja z Oscarów 2019 w Polsce dostępna będzie na Canal+ w nocy z niedzieli na poniedziałek ze względu na różnicę czasu.

» Oscary 2019 - WYNIKI. Komu zostaną przyznane nagrody? [ ZWYCIĘZCY OSCARÓW] «

Transmisja z rozdania Oscarów 2019 w TV na żywo będzie dostępna tylko dla klientów abonamentowych. Prawdopodobnie tak jak rok temu dodatkowo będzie można obejrzeć również skrót z gali w późniejszych godzinach. Według aktualnych informacji, polski stream online nie zostanie udostępniony. Transmisja z ceremonii rozdania Oscarów 2019 online będzie za to dostępna za darmo na oficjalnej stronie oscar.go.com.

» Oscary 2019 - kiedy gala, kto poprowadzi i gdzie oglądać na żywo w TV i online?

Zgodnie z zapowiedziami w celu skrócenia czasu transmisji Oscarów 2019 część statuetek rozdawana będzie w trakcie przerwy reklamowej. Organizatorzy nie podali, których kategorii dotyczy ta zmiana. Jak argumentują w liście władze Akademii, chcą oni zapewnić rozrywkę na trzy godziny i uczynić ją bardziej przystępną dla widzów na całym świecie.

Oscary 2019 - transmisja

W Hollywood trwają ostatnie przygotowania do oscarowej gali. Laureatów poznamy w nocy z niedzieli na poniedziałek. Mocno trzymamy kciuki za "Zimną wojnę" Pawła Pawlikowskiego, która ma szanse na trzy statuetki. To, co się dzieje wokół Oscarów obserwuje Lucyna Płużyczka z Radia:
- Gala Oscarów 2019 teoretycznie nie będzie miała jednego prowadzącego. To pierwsza taka sytuacja od 30 lat. Po tym, jak z prowadzenia ceremonii zrezygnował komik Kevin Hart, któremu środowisko LGBT wypomniały homofobiczne wpisy na twitterze sprzed lat, producenci gali nikogo nie wybrali na jego miejsce. Ogłosili, że poszczególne kategorie będš prezentować różne gwiazdy. Kilka dni temu pojawiła się jednak plotka, że w ostatniej chwili może się okazać, że galę poprowadzi Whoopi Goldberg. Choć w sieci już wrze, że to fake news. Ceremonia ma też być podobno krótsza niż zazwyczaj, bo jej oglądalność stale spada. Początkowo planowano, że statuetki w czterech kategoriach zostaną wręczone podczas przerw na reklamy, ale po fali krytyki Akademia się wycofała z tego pomysłu. Pewnie więc będzie chciała skrócić galę ograniczając poszczególne elementy show.

RadioZET.pl/KP