Zamknij

Oscary 2020 - FAWORYCI, PRZEWIDYWANIA: kto wygra w poszczególnych kategoriach?

Karolina Piotrowska
10.02.2020 00:21
Oscary 2020 FAWORYCI PRZEWIDYWANIA: kto wygra w poszczególnych kategoriach
fot. Shutterstock

Oscary 2020, faworyci i przewidywania to jedne z najbardziej dyskutowanych tematów na kilka tygodni przed rozdaniem statuetek. Sprawdzamy, jakie są głosy internautów, kto wygra Oscary 2020 oraz przewidywania bukmacherów i analityków jeśli chodzi o faworytów do Oscarów 2020.

Oscary 2020 - FAWORYCI, PRZEWIDYWANIA: kto wygra w poszczególnych kategoriach? Poniżej zebraliśmy najczęstsze typy internautów oraz faworytów do Oscara 2020 i przewidywania według analityków i bukmacherów.

Oscary 2020 - NOMINACJE. Kto walczy o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH 2020]

Oscary 2020 - FAWORYCI, PRZEWIDYWANIA: kto wygra w poszczególnych kategoriach?

Zdecydowanym faworytem do Oscara 2020 w większości kategorii, w których został nominowany, jest obsypany licznymi nagrodami południowokoreański "Parasite" w reżyserii Bonga Joon-ho. Film miał swoją premierę 21 maja 2019 w konkursie głównym na 72. MFF w Cannes, gdzie otrzymał nagrodę główną festiwalu Złotą Palmę.

Oscary 2020 - gdzie obejrzeć w telewizji i online, kiedy oraz o której godzinie? [TRANSMISJA]

W kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny nominowany został również polski film "Boże Ciało". Niestety jednak w opinii analityków firmy Unibet, a także w ocenie innych bukmacherów i internautów szanse produkcji na zdobycie statuetki są jednak niewielkie.

Boże Ciało - czy film Jana Komasy dostanie Oscara 2020? [PRZEWIDYWANIA]

W ścisłej czołówce faworytów do zdobycia Oscara 2020 dla najlepszego filmu najczęściej podawane są "Pewnego razu w Hollywood" Quentina Tarantino oraz "1917" Sama Mendesa. Są to najwyżej oceniane filmy jeśli chodzi o typy analityków i bukmacherów. Co ciekawe, faworyzowanemu przez wielu fanów "Jokerowi" Unibet daje zaledwie 13% szans na zwycięstwo.

"Parasite" - gdzie obejrzeć cały film ONLINE? O czym jest "Parasite? [NETFLIX, RECENZJA]

Kto wygra Oscary 2020? FAWORYCI: Przewidywania analityków i bukmacherów

Jeśli chodzi o statuetki za role pierwszoplanowe, to zdaniem londyńskich analityków Unibet sprawa wydaje się przesądzona. Z szansami wynoszącymi ponad 90% pewniakami do zwycięstwa są Joaquin Phoenix za rolę w filmie "Joker" oraz Renée Zellweger za rolę w filmie "Judy".

Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o przewidywania, kto wygra Oscara 2020 za rolę drugoplanową. W opinii większości analityków największe szanse na zdobycie statuetki mają tegoroczni zdobywcy Złotego Globa, czyli Brad Pitt za rolę w "Pewnego razu w Hollywood" oraz Laura Dern za rolę w filmie "Historia małżeńska". W przypadku obojga prawdopodobieństwo wygranej szacowane jest na około 90%.

Jak wskazuje londyński bukmacher - w walce o statuetkę dla najlepszego reżysera liczyć się będą dwa nazwiska: Sam Mendes ("1917"), któremu analitycy dają 57% szans na wygraną oraz Bong Joon Ho ("Parasite"). W jego przypadku prawdopodobieństwo zdobycia nagrody szacowane jest na 29%.

Wielka gala wręczenia Oscarów 2020 odbędzie się w Teatrze Dolby w Hollywood (wcześniej teatr ten nosił nazwę Kodak Theatre-Teatr Kodaka) w nocy z 9 na 10 lutego (z niedzieli na poniedziałek). Warto wspomnieć, że ogłoszenie laureatów odbywa się w tym miejscu od 2002 roku.

Oscary 2020 - kiedy gala rozdania Oscarów, gdzie się odbędzie i kto poprowadzi? [DATA]

RadioZET.pl/mat. prasowe/KP