Zamknij

Oscary 2020 - GODZINA: kiedy gala rozdania Oscarów, gdzie i kto poprowadzi? [DATA]

Jolanta Waligóra
10.02.2020 01:00
Oscary 2020 - GODZINA: kiedy gala rozdania Oscarów, gdzie i kto poprowadzi? [DATA]
fot. SHUTTERSTOCK

Gala rozdania Oscarów w 2020 roku odbędzie się już po raz dziewięćdziesiąty drugi. Długo wyczekiwane wydarzenie zaplanowane jest jeszcze na pierwszą połowę lutego. Szczegółowe informacje na temat tego, kiedy Oscary 2020, o której godzinie i kto poprowadzi wielką galę, można znaleźć poniżej.

Oscary 2020 - kiedy gala rozdania Oscarów? O której godzinie początek? Kto poprowadzi ceremonię wręczenia nagród? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy najważniejsze informacje i sprawdzamy wszystko o gali Oscarów 2020, godzinę, datę, miejsce i szczegóły dotyczące prowadzącego.

Oscary 2020: RELACJA na żywo online z ceremonii Oscarów

Oscary 2020 - GODZINA: kiedy gala rozdania Oscarów i gdzie? [DATA]

Informacje na temat tego, kiedy Oscary 2020 oraz gdzie odbędzie się długo wyczekiwana gala, szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, w końcu nagroda ta uznawana jest za najbardziej prestiżową nagrodę filmową, a ogłoszenie laureatów rokrocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem i popularnością. W 2020 data rozdania Oscarów przypada na noc z 9 na 10 lutego (z niedzieli na poniedziałek). 

Oscary 2020 - FAWORYCI: kto wygra w poszczególnych kategoriach? [PRZEWIDYWANIA]

Wielka gala wręczenia Oscarów 2020 odbędzie się w Teatrze Dolby w Hollywood (wcześniej teatr ten nosił nazwę Kodak Theatre-Teatr Kodaka). Warto wspomnieć, że ogłoszenie laureatów odbywa się w tym miejscu od 2002 roku.

Wiele osób interesuje także to, o której godzinie Oscary 2020. W poniedziałek w godzinach 00:30 - 2:00 w nocy czasu polskiego będzie mieć miejsce transmisja z czerwonego dywanu. O godzinie 2:00 zaś rozpocznie się gala oscarowa. Planowany koniec transmisji to godzina 5:00. 

Oscary 2020 - gdzie obejrzeć w telewizji i online, kiedy oraz o której godzinie? [TRANSMISJA]

Przypomnijmy, że ogłoszenie nominacji do Oscara 2020 odbyło się w poniedziałek, 13 stycznia. To właśnie wtedy poznaliśmy listę filmów oraz ich twórców, którzy powalczą o nagrodę w 24 kategoriach, m.in. "Najlepszy film", "Najlepszy film nieanglojęzyczny", "Najlepszy reżyser" czy "Najlepszy aktor pierwszoplanowy".

Oscary 2020 - WYNIKI. Kto wygra? [LISTA ZWYCIĘZCÓW, LAUREACI 2020]

Gala Oscary 2020 - kto poprowadzi wydarzenie?

Wiele osób zastanawia się także, kto poprowadzi Oscary w 2020 roku. Szefowa stacji ABC, Karey Bure, poinformowała, że w tym roku ponownie nikt nie poprowadzi ceremonii rozdania prestiżowych nagród.

Oscary 2020 bez prowadzącego. Kiedy zostaną ogłoszone nominacje? 

Dlaczego Oscary 2020 bez prowadzącego? Tłumaczy to ona między innymi tym, że taka forma sprawdziła się w zeszłym roku. Bure uważa, że gala jedynie na tym zyska. Dzięki temu będziemy mieć możliwość wysłuchania większej ilości utworów muzycznych i obejrzenia krótkich skeczów komediowych. Dużo mówi się również o tym, że taka decyzja dobrze wpłynęła na zeszłoroczną oglądalność Oscarów - miała ona wzrosnąć o 12%.

Oscary 2020 - statuetka i nagrody pieniężne: co otrzymują laureaci Oscarów?

Oscary, czyli Nagroda Akademii Filmowej, rokrocznie przyznawana jest przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej w dziedzinie filmu. Pierwsze rozdanie nagród odbyło się w 1929 roku. Nagroda ta jest uznawana za najbardziej prestiżową nagrodę filmową, pomimo że dotyczy głównie kinematografii amerykańskiej.

Boże Ciało - czy jest nominowany do Oscara 2020 i w jakich kategoriach? [NOMINACJE]

Zagłosuj

Czekasz na galę rozdania Oscarów 2020?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/JW