Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Oscary 2020 - kiedy gala rozdania Oscarów, gdzie się odbędzie i kto poprowadzi? [DATA]

14.01.2020 15:25

Gala rozdania Oscarów w 2020 roku odbędzie się już po raz dziewięćdziesiąty drugi. Długo wyczekiwane wydarzenie zaplanowane jest jeszcze na pierwszą połowę lutego. Szczegółowe informacje na temat tego, kiedy Oscary 2020 i kto poprowadzi wielką galę, można znaleźć poniżej.

Oscary 2020 - kiedy gala rozdania Oscarów, o której godzinie i kto poprowadzi? [DATA] fot. SHUTTERSTOCK

Oscary 2020 - kiedy gala rozdania Oscarów? O której godzinie początek? Kto poprowadzi ceremonię wręczenia nagród? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy najważniejsze informacje i sprawdzamy wszystko o gali Oscarów 2020, datę, miejsce i szczegóły dotyczące prowadzącego.

Oscary 2020 - FAWORYCI: kto wygra w poszczególnych kategoriach? [PRZEWIDYWANIA]

Oscary 2020 - kiedy gala rozdania Oscarów i gdzie się odbędzie? [DATA]

Informacje na temat tego, kiedy Oscary 2020 oraz gdzie odbędzie się długo wyczekiwana gala, szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, w końcu nagroda ta uznawana jest za najbardziej prestiżową nagrodę filmową, a ogłoszenie laureatów rokrocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem i popularnością. W 2020 data rozdania Oscarów przypada na noc z 9 na 10 lutego (z niedzieli na poniedziałek). 

Wielka gala wręczenia Oscarów 2020 odbędzie się w Teatrze Dolby w Hollywood (wcześniej teatr ten nosił nazwę Kodak Theatre-Teatr Kodaka). Warto wspomnieć, że ogłoszenie laureatów odbywa się w tym miejscu od 2002 roku.

Przypomnijmy, że ogłoszenie nominacji do Oscara 2020 zaplanowane jest na poniedziałek, 13 stycznia. To właśnie wtedy poznamy listę filmów oraz ich twórców, którzy powalczą o nagrodę w 24 kategoriach, m.in. "Najlepszy film", "Najlepszy film nieanglojęzyczny", "Najlepszy reżyser" czy "Najlepszy aktor pierwszoplanowy".

Oscary 2020 - NOMINACJE. Kto będzie walczyć o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH] 

Gala Oscary 2020 - kto poprowadzi wydarzenie?

Wiele osób zastanawia się także, kto poprowadzi Oscary w 2020 roku. Szefowa stacji ABC, Karey Bure, poinformowała, że w tym roku ponownie nikt nie poprowadzi ceremonii rozdania prestiżowych nagród.

Oscary 2020 bez prowadzącego. Kiedy zostaną ogłoszone nominacje? 

Tłumaczy to ona między innymi tym, że taka forma sprawdziła się w zeszłym roku. Bure uważa, że gala jedynie na tym zyska. Dzięki temu będziemy mieć możliwość wysłuchania większej ilości utworów muzycznych i obejrzenia krótkich skeczów komediowych. Dużo mówi się również o tym, że taka decyzja dobrze wpłynęła na zeszłoroczną oglądalność Oscarów - miała ona wzrosnąć o 12%.

Oscary, czyli Nagroda Akademii Filmowej, rokrocznie przyznawana jest przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej w dziedzinie filmu. Pierwsze rozdanie nagród odbyło się w 1929 roku. Nagroda ta jest uznawana za najbardziej prestiżową nagrodę filmową, pomimo że dotyczy głównie kinematografii amerykańskiej.

Boże Ciało - czy jest nominowany do Oscara 2020 i w jakich kategoriach? [NOMINACJE]

Zagłosuj

Czekasz na galę rozdania Oscarów 2020?

RadioZET.pl/JW

Oceń