Zamknij

Oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego za 2019 rok. Ile zarabia? [EMERYTURA, ZAROBKI]

Redakcja
04.02.2019 14:52
Jarosław Kaczyński: oświadczenie majątkowe 2019. Ile zarabia? [EMERYTURA, ZAROBKI]
fot. Piotr Molecki/East News

Ile zarabia Jarosław Kaczyński, ile ma emerytury? Oświadczenie majątkowe za 2019 rok w ostatnim czasie wzbudza zainteresowanie głównie dlatego, że Partia Razem złożyła wniosek do CBA o kontrolę oświadczeń majątkowych prezesa PiS. Z informacji ujawnionych przez Gazetę Wyborczą wynika, że oświadczenia te mogły być nieprawdziwe. Poniżej zebraliśmy więcej informacji na ten temat.

Oświadczenie majątkowe J. Kaczyńskiego za 2019 rok - ile zarabia Jarosław Kaczyński, ile ma emerytury? Zeznanie majątkowe, zarobki, emerytura - tych informacji najczęściej poszukują internauci.

Ile zarabia Jarosław Kaczyński? [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE 2019]

Zgodnie z art. 35 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, parlamentarzyści są zobowiązani do tego, by składać oświadczenie o stanie majątkowym, które zawiera także informację o stanowiskach i rolach pełnionych przez nich w spółkach handlowych. 

Oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego w 2018 roku zostało opublikowane pod koniec kwietnia. Prawdopodobnie w 2019 roku w podobnym terminie możemy spodziewać się aktualnego dokumentu oraz informacji, ile zarabia Jarosław Kaczyński, ile ma emerytury, jakie są jego zasoby pieniężne i inne informacje.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w ostatnim oświadczeniu majątkowym Jarosława Kaczyńskiego, posiada on środki pieniężne zgromadzone w walucie polskiej o wartości około 19 tysięcy złotych. W skład jego majątku wchodzi też dom o powierzchni około 150 metrów kwadratowych o wartości około 1,5 miliona złotych (tytuł prawny: współwłasność - 1/3 domu).

W oświadczeniu majątkowym Jarosława Kaczyńskiego z 2018 roku możemy przeczytać także, że jest on Przewodniczącym Rady Fundacji "Instytut im. Lecha Kaczyńskiego" od 1997 roku.

» Partia Razem chce kontroli oświadczeń majątkowych Jarosława Kaczyńskiego. Jest wniosek do CBA

Jarosław Kaczyński - oświadczenie majątkowe 2019 [EMERYTURA, ZOBOWIĄZANIA]

Wiele osób zastanawia się, ile będzie wynosić emerytura Jarosława Kaczyńskiego. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w jego ostatnim oświadczeniu majątkowym, ma on w tym momencie zgromadzone 77 323,77 złotych. 

Inne dochody wykazane w oświadczeniu majątkowym Jarosława Kaczyńskiego to: 

  • Uposażenie: 118 914,60 zł
  • Dieta parlamentarna: 30 062,40 zł (w tym opodatkowane: 2 702,40 zł)

W punkcie dotyczącym zobowiązań pieniężnych o wartości powyżej 10 tysięcy złotych (w tym m.in. zaciągnięte kredyty i pożyczki) możemy znaleźć informację o kredycie w trakcie spłaty w SKOK Kasa im. Stefczyka. Jest to około 127 tysięcy złotych.

Pełne oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego  z 2018 roku można znaleźć na stronie internetowej Sejmu.

Osoba składająca oświadczenie o stanie majątkowym obowiązana jest do zgodnego z prawdą, starannego i zupełnego wypełnienia każdej z rubryk. Takie oświadczenie dotyczy majątku w kraju i za granicą, obejmuje również wierzytelności pieniężne.

RadioZET.pl/KP