Zamknij

Oświadczenie na Facebooku 2019 - o co w tym chodzi, czy jest prawdziwe?

Redakcja
01.02.2019 15:57
Oświadczenie na Facebooku 2019 - o co w tym chodzi, czy jest prawdziwe?
fot. PIXABAY

Oświadczenie na Facebooku 2019, które rozpoczyna się od słów "ostateczny termin jest dzisiaj" to nowy łańcuszek na popularnym portalu społecznościowym. Jego treść kopiują, a następnie wklejają na swoją tablicę kolejni użytkownicy serwisu. Obawiają się, że w przeciwnym razie ich dane mogą zostać wykradzione. O co chodzi w oświadczeniu na Facebooku i czy jest prawdziwe?

"Ostateczny termin jest dzisiaj", Facebook - o co chodzi w oświadczeniu na Facebooku 2019? Czy jest prawdziwe? Dlaczego pojawił się nowy łańcuszek na portalu społecznościowym? Sprawdzamy najważniejsze informacje.

Oświadczenie na Facebooku 2019 - o co chodzi? [TREŚĆ]

"Ostateczny termin jest dzisiaj" - od takich słów rozpoczyna się oświadczenie na Facebooku 2019, które pojawia się na tablicy kolejnych użytkowników popularnego portalu społecznościowego. Jest to nowy łańcuszek, który zawładnął serwisem. Użytkownicy kopiują, a następnie wklejają w swoich postach specjalny komunikat. Niektórzy wierzą, że oświadczenie na Facebooku jest prawdziwe, inni z kolei publikują je "w razie czego". Wiele osób obawia się, że jeśli nie doda komunikatu na swoją tablicę, to dane mogą zostać wykradzione, a prywatność zagrożona. 

Treść oświadczenia na Facebooku 2019 zamieszczamy poniżej.

NIE ZAPOMNIJ OSTATECZNY TERMIN JEST DZISIAJ!!! Wszystko, staje się publiczne od jutra. Nawet wiadomości, które zostały usunięte lub zdjęcia, które nie zostały zatwierdzone. To nic nie kosztuje za zwykłą kopię i wklej, lepiej niż przepraszam. Kanał 13 news wspomniał o zmianach w polityce ochrony prywatności facebooka. Nie daję dla facebooka ani żadnego podmiotu powiązanego z facebookiem pozwolenie na korzystanie z moich zdjęć, informacji, wiadomości lub postów, zarówno z przeszłości, jak i przyszłych. Z tym oświadczeniem, zauważyłem na facebooku, że jest surowo zabronione do ujawnienia, kopiowania, dystrybucji lub podejmowania wszelkich innych działań przeciwko mnie w zależności od tego profilu i / lub jego treści. Treść tego profilu składa się z prywatnych i poufnych informacji. Naruszenie prywatności może być karane przez prawo (ucc 1-308-1 1 308-103 i status Rzymu). UWAGA: Facebook jest teraz podmiotem publicznym. Wszyscy członkowie muszą opublikować taką notatkę. Jeśli wolisz, możesz skopiować i wkleić tę wersję. Jeśli nie opublikujesz oświadczenia co najmniej raz, będzie on automatycznie upoważniony do korzystania z Twoich zdjęć, jak również informacji zawartych w aktualizacji statusu profilu. Nie dziel się. Kopiuj i wklej.

» Jak zmienić profil na Facebooku na prywatny i tylko dla znajomych?

Czy oświadczenie na Facebooku 2019 jest prawdziwe?

O co chodzi z oświadczeniem na Facebooku 2019 i czy jest prawdziwe? Informacji na ten temat, w związku z dużą popularnością łańcuszka, szuka wielu użytkowników portalu społecznościowego. Przyjrzyjmy się więcej treści komunikatu krok po kroku. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na składnie. Oświadczenie zawiera wiele błędów, jest niespójne i niegramatyczne. To już powinno wzbudzić nasze podejrzenia. 

Ponadto w oświadczeniu na Facebooku powołano się na "status Rzymu", co z funkcjonowaniem serwisu ma niewiele wspólnego. Kwestie ochrony takich danych, jak i praw autorskich regulują właściwe ustawy, a nie międzynarodowe konwencje. Dodatkowo w regulaminie Facebooka jest jasno napisane: 

Pozwolenie na wykorzystywanie treści tworzonych i udostępnianych przez użytkownika:

 Użytkownik jest właścicielem treści, które tworzy i udostępnia na Facebooku oraz w innych produktach Facebooka, z których korzysta, i żaden zapis niniejszego Regulaminu nie pozbawia użytkownika praw do jego własnych treści.

Oświadczenie na Facebooku 2019 to zatem zwykły łańcuszek, którego treść dalece mija się z prawdą. Nie istnieją zatem żadne powody, aby obawiać się o wyciek naszych danych, a wklejenie treści komunikatu na naszą tablicę nic nie da.

» Jak usunąć konto na Facebooku? Skuteczny sposób na skasowanie danych «

RadioZET.pl/JW