Zamknij

Otula noworodka... - odpowiedź i pytanie z Milionerów za 125 tysięcy złotych

Karolina Piotrowska
04.02.2020 13:16
Otula noworodka... - odpowiedź i pytanie z Milionerów za 125 tysięcy złotych
fot. Bartosz KRUPA/East News

Otula noworodka...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy, co oznaczają poszczególne warianty oraz czy uczestnik odpowiedział poprawnie i wygrał 125 tysięcy złotych.

Otula noworodka...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał uczestnik i czy udało mu się wygrać 125 tysięcy złotych.

Minister edukacji narodowej upomniała premiera, żeby nie mówił... - odpowiedź z Milionerów

Otula noworodka...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""otula noworodka...?" nie była od razu oczywista dla uczestnika w programie. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. lipowy becik 

B. szklany kaftanik 

C. bambusowy rożek 

D. żelazny pajacyk

Uczestnik nie miał już do wykorzystania żadnego koła ratunkowego. Długo zastanawiał się, jaką decyzję powinien podjąć, jednak ostatecznie postanowił zrezygnować z dalszej gry i zabrać pieniądze, które udało mu się do tej pory wygrać.

Lokalizacja wydarzenia z piosenki Czerwonych Gitar "Powiedz, stary, gdzieś ty był" [MILIONERZY]

MILIONERZY - otula noworodka...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""otula noworodka...?", to C., bambusowy rożek. Uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi. Wygrał on 75 tysięcy złotych.

Wszystkie odpowiedzi zawierają elementy związane z ubrankami dla noworodków. Becik to rodzaj okrycia wypełnionego puchem, ociepliną lub cienką gąbką, którym przykrywa i otula się niemowlę. Pajacyk dla noworodka to jednoczęściowy strój z długimi rękawami, długimi nogawkami i zakrytymi stopami. Rożek jest bardzo podobny do becika - wiele osób uważa, że są to synonimy, niektórzy wskazują jednak, że becik może być usztywniany, a rożek jest miękki. Kaftanik natomiast to wygodna koszulka, najczęściej na długi rękaw, która ma dodatkowe zapięcia lub wiązania, które mają ułatwić ubieranie dziecka.

Odpowiedź C. jest prawidłowa, ponieważ tylko tutaj pojawił się materiał, z którego wykonuje się ubranka dla noworodków i dzieci. Bambusowe tkaniny są delikatne, trwałe i nie powodują odczynów alergicznych. Doskonale nadają się na kocyki, rożki i otulacze dla dzieci.

Seppuku samurajowie popełniali w odzieniu barwy śmierci, czyli... - odpowiedź z Milionerów

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/KP