Zamknij

Otwarcie Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie - kiedy i o której?

Redakcja
25.09.2018 15:46
Królewski Ogród Światła w Wilanowie - kiedy i o której otwarcie? [BILETY]
fot. MARCIN MORAWSKI / EAST NEWS

Otwarcie Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie odbędzie się już w połowie października. Sprawdzamy, ile kosztują bilety na to wyjątkowe wydarzenie, a także w jakich terminach będzie można odwiedzać wystawę. 

Królewski Ogród Światła w Wilanowie - kiedy otwarcie? Gdzie kupić bilety i ile kosztują? Sprawdzamy wszystkie najważniejsze informacje o wystawie.

Otwarcie Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie - daty, godziny, informacje

Oficjalne otwarcie Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie odbędzie się w sobotę, 13 października o godzinie 17.00. Będzie można go odwiedzać aż do 24 lutego 2019 roku. Wystawa otwarta będzie w terminach:

  • 13 października 2018 - 31 października 2018, godziny 17.00 - 21.00
  • 2 listopada 2018 - 24 lutego 2019, godziny 16.00 - 21.00

Pokazy Mappingów odbywać się będą w soboty i niedziele o godzinie 18.30, 19.30 i 20.30. Więcej informacji można znaleźć m.in. na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku: Otwarcie Królewskiego Ogrodu Światła | Wilanów.

Królewski Ogród Światła w Wilanowie - BILETY: cena, gdzie kupić

Bilety do Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie można kupić w kasach muzeum lub przez internet: www.bilety.wilanow-palac.pl. Sprzedaż rozpocznie się w środę, 26 września 2018. Ceny biletów na poszczególne spektakle wahają się w zależności od wybranego dnia, a zaczynają się już od 5 zł (bilet ulgowy). Poniżej prezentujemy szczegółową rozpiskę:

Królewski Ogród Światła w Wilanowie - CENY BILETÓW

poniedziałek - piątek:

  • 10 zł - bilet zwykły
  • 5 zł - bilet ulgowy

sobota - niedziela:

  • 20 zł - bilet zwykły
  • 10 zł - bilet ulgowy

Dzieci do 7. roku życia mają bezpłatny wstęp na wydarzenia. 

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej, Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie to wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożone są w finezyjne kształty. To ekspozycja wprost nawiązująca do piękna architektury oraz historii pałacu. Każdy element i detal świetlnej wystawy odwołuje się do źródeł ikonograficznych oraz symboliki pałacu. Goście odwiedzający wilanowski park po zmroku wkraczają w przestrzeń, w której mogą się poczuć jak na królewskim dworze. Mogą wybrać się również na spacer po Magicznym Ogrodzie Króla, który już ostatni rok rozświetla ogród przy Oranżerii. Świetlna instalacja jest doskonałą propozycją na zimne i szare wieczory zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

RadioZET.pl/wilanow-palac.pl/KP