Zamknij

Otwarta Ząbkowska 2018 - PROGRAM. Kiedy i gdzie festiwal w Warszawie?

Redakcja
04.07.2018 10:39
Otwarta Ząbkowska 2018 - PROGRAM. Kiedy i gdzie festiwal w Warszawie?
fot. Mariusz Gaczynski/EASTNEWS

Program festiwalu Otwarta Ząbkowska 2018 został opublikowany! W drugi weekend miesiąca, 7-8 lipca rozpocznie się już czwarta edycja wydarzenia, które organizowane jest od 2015 roku w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. Kiedy, gdzie i jakie atrakcje czekają na uczestników festiwalu? Sprawdzamy szczegółowy program Otwartej Ząbkowskiej 2018 i przedstawiamy rozpiskę godzinową.

Otwarta Ząbkowska 2018 - PROGRAM. Kiedy i gdzie festiwal w Warszawie? Przedstawiamy wszystkie najistotniejsze informacje i odpowiadamy na jedne z często pojawiających się pytań.

» Lipiec 2018: wydarzenia, koncerty - co robić w wakacje? [WARSZAWA] «

Gdzie i kiedy Otwarta Ząbkowska 2018? [TERMINY, MIEJSCE]

Otwarta Ząbkowska 2018 startuje w drugi weekend miesiąca, 7-8 lipca. W tym roku przypada już czwarta edycja wydarzenia, które organizowane jest od 2015 w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. Festiwal, jak sama nazwa wskazuje, odbędzie się na ulicy Ząbkowskiej w dzielnicy Praga w Warszawie. Imprezy z cyklu Otwarta Ząbkowska 2018 będą mieć miejsce w następujące weekendy:

7-8 lipca,

21-22 lipca,

4-5 sierpnia,

24 sierpnia - 2 września.

Jak czytamy na oficjalnej stronie imprezy - "Otwarta Ząbkowska to formuła działań artystycznych, która wynikła z potrzeby zamanifestowania przez praskie środowiska twórcze swojej obecności, przypomnienia, że rewitalizacja Pragi zaczęła się od ich pojawienia się na Pradze blisko dwadzieścia lat temu. Zamknięta dla ruchu samochodów ulica Ząbkowska co roku staje się deptakiem i sceną, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki - kinem, teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy, ale przede wszystkim spotkań." Festiwal Otwarta Ząbkowska 2018, jak co roku angażuje różnorodne dziedziny sztuki, m.in. muzykę, literaturę, sztuki plastyczne i wizualne, teatr, film i kulinaria. Jedno jest pewne - każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Otwarta Ząbkowska 2018 - PROGRAM festiwalu

Jak już wspominaliśmy powyżej, festiwal rozpocznie się 7-8 lipca. W sobotę wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00 zwiedzaniem wystawy "Inwitacje. Zaproszenia z kolekcji Muzeum Drukarstwa". Z kolei zakończy się o 21:30 koncertem Sidneya Polaka na słuchawkach - "Silent Sidney". Poniżej zamieszczamy szczegółowy program Otwartej Ząbkowskiej 2018 wraz z rozpiską godzinową.

lipie
fot.
sier
fot.
towa
fot.

Więcej na temat festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie: otwartazabkowska.pl lub na Facebooku.

RadioZET.pl/JW