Zamknij

Otwórz oczy - kiedy premiera polskiego serialu Netflixa? [DATA, OBSADA]

18.11.2020 13:44
Otwórz oczy - kiedy premiera polskiego serialu Netflixa? [DATA, OBSADA]
fot. mat. prasowe Netflix

W sieci pojawiły się pierwsze informacje o nowym polskim serialu Netflix "Otwórz oczy". Kiedy premiera i co już wiemy o produkcji? Sprawdzamy pierwsze potwierdzone informacje, m.in. kto pojawi się w obsadzie "Otwórz oczy" i o czym będzie nowy serial.

Otwórz oczy - kiedy premiera serialu Netflix, kto w obsadzie i o czym będzie? Poniżej zbieramy pierwsze potwierdzone informacje na temat nowego polskiego serialu i kiedy pojawią się odcinki na Netflix.

Otwórz oczy - kiedy premiera serialu Netflix i o czym będzie? [DATA]

Mamy pierwsze potwierdzone informacje dotyczące nowej polskiej produkcji - w środę, 18 listopada Netflix ogłosił nowy serial oryginalny "Otwórz oczy". Ma to być tajemnicza historia z gatunku science-fiction o losach nastoletniej Julki, która w następstwie tragicznego wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zaczyna kwestionować rzeczywistość i stara się uciec z ośrodka, jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest tym, czym się wydaje.

Sześcioodcinkowy serial wyreżyserowali Anna Jadowska (Erotica 2022, Dzikie róże) oraz Adrian Panek (Wilkołak, Daas). Serial produkuje MediaBrigade, a producentami wykonawczymi są Marcin Kurek oraz Cyprian Marchewka.

Serial jest na etapie postprodukcji, a premiera na Netflix odbędzie się w 2021 roku.

Jak na razie nie została jeszcze ujawniona dokładna data premiery serialu "Otwórz oczy". Gdy tylko zostanie potwierdzony oficjalny termin i pojawi się więcej szczegółów na ten temat, będziemy aktualizować ten artykuł.

"Otwórz oczy" to nowy polski serial Netflixa. Są pierwsze zdjęcia [FOTO]

Kto zagra w serialu Otwórz oczy? [OBSADA]

Zgodnie z informacjami udostępnionymi do tej pory przez Netflix, w serialu zobaczymy debiutującą Marię Wawreniuk, która wcieli się w postać Julki oraz Ignacego Lissa (Erotica 2022) w roli tajemniczego Adama, który staje się przewodnikiem dziewczyny po ośrodku. 

Szczegółowy opis brzmi:

Julka trafia do centrum leczenia amnezji w następstwie tragicznego wypadku, w którym traci rodzinę. W ośrodku nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje.

O produkcji czytamy:

Cieszymy się ogromnie, że już w przyszłym roku będziemy mogli zaprezentować użytkownikom Netflix w Polsce i na całym świecie tę wyrazistą i poruszającą historię. „Otwórz oczy” to zrodzona z ogromnej wyobraźni wyjątkowa opowieść o dojrzewaniu widziana oczami współczesnych bohaterów z zaostrzonej perspektywy.

Anna Nagler, dyrektor produkcji oryginalnych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej

„Otwórz oczy” to intrygująca opowieść o wchodzeniu w dorosły świat i poszukiwaniu własnej tożsamości. Dla mnie interesujące w pracy nad tą historią było to, że opisując drogę głównej bohaterki sięgnęliśmy również do jej świata wewnętrznego. A pełna energii i pomysłów obsada, składająca się głównie z młodych aktorów, często pierwszy raz pojawiających się na ekranie, stworzyła atmosferę, która mam nadzieję, będzie odczuwalna w serialu.

Anna Jadowska, reżyserka serialu

Julka to bardzo współczesna bohaterka, która próbuje rozwiązać zagadkę swojej tożsamości i świata, w którym się znalazła. Musi zmierzyć się z kłamstwem i manipulacją, żeby odkryć prawdę. Jej historia jest pełna napięcia i kolejnych zwrotów akcji. To wyjątkowy projekt łączący gatunki, które bardzo cenię: romans, horror, film gotycki, oraz kino mystery, drogi i akcji czy teenage drama. Mieliśmy wielką frajdę kręcąc tę historię!

Adrian Panek, reżyser serialu

Scenariusz powstał na podstawie powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk "Druga szansa". Serial jest wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

RadioZET.pl