Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Owoce ananasa mają kształt dużej szyszki złożonej z...? Pytanie i odpowiedź z Milionerów

18.07.2019 11:58

Owoce ananasa mają kształt dużej szyszki złożonej z blisko 100 segmentów o kształcie...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 20 tysięcy złotych.

Owoce ananasa mają kształt dużej szyszki złożonej z...? Pytanie i odpowiedź z Milionerów fot. screen / player.pl

Owoce ananasa mają kształt dużej szyszki złożonej z blisko 100 segmentów o kształcie...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 20 tysięcy złotych.

Laudacja to mowa pochwalna. A kolaudacja to...? Pytanie z Milionerów za 250 tys. zł

Owoce ananasa mają kształt dużej szyszki złożonej z...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""owoce ananasa mają kształt dużej, mięsistej szyszki złożonej z blisko 100 segmentów o kształcie...?" nie była oczywista dla gracza. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. elipsy 

B. trójkąta 

C. prostokąta 

D. sześciokąta

Uczestnik na początku nie był pewny, która odpowiedź może być poprawna i postanowił skorzystać z koła ratunkowego Pół na pół. Pozostały mu do wyboru 2 warianty: A. elipsy i D. sześciokąta. Ponieważ nadal miał wątpliwości, dodatkowo poprosił o pomoc publiczność. Wyniki głosowania jednoznacznie wskazały na odpowiedź D i ostatecznie gracz zaznaczył właśnie tę odpowiedź.

MILIONERZY - Owoce ananasa mają kształt dużej szyszki złożonej z blisko 100 segmentów o kształcie...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""owoce ananasa mają kształt dużej szyszki złożonej z blisko 100 segmentów o kształcie...?", to D., czyli sześciokąta. Uczestnik odpowiedział prawidłowo na to pytanie, co pozwoliło mu na kontynuowanie gry. Po tym pytaniu wygrał 20 tysięcy złotych. Nie pozostało mu już żadne koło ratunkowe.

shutterstock_128771600

Ananas był uprawiany w Ameryce na długo przed przybyciem Kolumba. Największe uprawy współcześnie znajdują się w Chinach, na Hawajach, Filipinach, Brazylii i Meksyku. W Europie na pocz. XVIII wieku rozwinęła się, zwłaszcza w Anglii, uprawa ananasa w szklarniach, która przetrwała do następnego stulecia. Pionierem jej w Polsce był w tym samym wieku brat króla Stanisława Augusta, Kazimierz Poniatowski, który założył szklarnie z ananasami w warszawskich ogrodach Frascati. Ich roczna wydajność wynosiła 5 tys. owocostanów.

Który z poetów był karmicielem wszy? Pytanie za 250 000 zł [MILIONERZY]

RadioZET.pl/KP

Oceń
Tagi