Zamknij

Owoce ananasa mają kształt dużej szyszki złożonej z...? Pytanie i odpowiedź z Milionerów

Karolina Piotrowska
18.07.2019 11:58
Owoce ananasa mają kształt dużej szyszki złożonej z...? Pytanie i odpowiedź z Milionerów
fot. screen / player.pl

Owoce ananasa mają kształt dużej szyszki złożonej z blisko 100 segmentów o kształcie...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 20 tysięcy złotych.

Owoce ananasa mają kształt dużej szyszki złożonej z blisko 100 segmentów o kształcie...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 20 tysięcy złotych.

Laudacja to mowa pochwalna. A kolaudacja to...? Pytanie z Milionerów za 250 tys. zł

Owoce ananasa mają kształt dużej szyszki złożonej z...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""owoce ananasa mają kształt dużej, mięsistej szyszki złożonej z blisko 100 segmentów o kształcie...?" nie była oczywista dla gracza. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. elipsy 

B. trójkąta 

C. prostokąta 

D. sześciokąta

Uczestnik na początku nie był pewny, która odpowiedź może być poprawna i postanowił skorzystać z koła ratunkowego Pół na pół. Pozostały mu do wyboru 2 warianty: A. elipsy i D. sześciokąta. Ponieważ nadal miał wątpliwości, dodatkowo poprosił o pomoc publiczność. Wyniki głosowania jednoznacznie wskazały na odpowiedź D i ostatecznie gracz zaznaczył właśnie tę odpowiedź.

MILIONERZY - Owoce ananasa mają kształt dużej szyszki złożonej z blisko 100 segmentów o kształcie...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""owoce ananasa mają kształt dużej szyszki złożonej z blisko 100 segmentów o kształcie...?", to D., czyli sześciokąta. Uczestnik odpowiedział prawidłowo na to pytanie, co pozwoliło mu na kontynuowanie gry. Po tym pytaniu wygrał 20 tysięcy złotych. Nie pozostało mu już żadne koło ratunkowe.

shutterstock_128771600

Ananas był uprawiany w Ameryce na długo przed przybyciem Kolumba. Największe uprawy współcześnie znajdują się w Chinach, na Hawajach, Filipinach, Brazylii i Meksyku. W Europie na pocz. XVIII wieku rozwinęła się, zwłaszcza w Anglii, uprawa ananasa w szklarniach, która przetrwała do następnego stulecia. Pionierem jej w Polsce był w tym samym wieku brat króla Stanisława Augusta, Kazimierz Poniatowski, który założył szklarnie z ananasami w warszawskich ogrodach Frascati. Ich roczna wydajność wynosiła 5 tys. owocostanów.

Który z poetów był karmicielem wszy? Pytanie za 250 000 zł [MILIONERZY]

RadioZET.pl/KP