Zamknij

PIT do 26 roku życia. Kto nie zapłaci podatku dochodowego? [WARUNKI]

Redakcja
25.02.2019 16:33
PIT do 26 roku życia. Kto nie zapłaci podatku dochodowego?
fot. PAP

- Nie będzie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia – taką zapowiedź złożył zapowiedział w sobotę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Szef partii rządzącej stwierdził, że chce w ten sposób pomóc młodym ludziom, którzy wchodzą w życie.

PIT do 26 roku życia: kto nie będzie musiał płacić podatku? Kogo będzie obowiązywało zwolnienie z  podatku PIT do 26 roku życia? Sprawdzamy kto może liczyć na to, że nie zapłaci podatku dochodowego od osób fizycznych.

» 500 plus na pierwsze dziecko i trzynasta emerytura. Tłumaczymy co obiecał PiS

PIT do 26 roku życia. Kto nie zapłaci podatku? [WARUNKI]

PIT-u nie zapłacą wszystkie osoby mieszkające w Polsce, które nie ukończyły 26 roku życia. Do spełnienia są jeszcze dwa warunki: trzeba być zatrudnionym na umowie o pracę lub umowie zlecenie.

» Likwidacja PIT do 26. roku życia - od kiedy i dla kogo? [WARUNKI, ZASADY]

- Program niepłacenia podatku przez osoby do 26. roku życia będzie dotyczył wszystkich młodych ludzi, którzy mają umowy o pracę, ale również umowy zlecenie – powiedział na sobotniej konwencji PiS premier  Mateusz Morawiecki, a prezes PiS Jarosław Kaczyński dodał: -PiS pomoże młodym ludziom wchodzącym w życie. Nie będzie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia. 

»  Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Premier stwierdził że łączny koszt takiego programu do ok. 3 mld złotych rocznie.

»  PIT - do kiedy pracodawca musi wysłać PIT 2019? [TERMIN]

PIT do 26 roku życia. Od kiedy zacznie obowiązywać?

PIT-u do 26 roku życia nie będą płaciły osoby zatrudnione na umowie o pracę i zlecenie. Póki co, nie wiadomo od kiedy mogłyby zacząć obowiązywać nowe przepisy. Według wstępnych ustaleń premiera Mateusza Morawieckiego, propozycje takich zmian należy pokazać do września 2019 roku, by przyjąć je w listopadzie 2019. Dzięki temu, osoby do 26 roku nie będą musiały płacić  PIT już od 2020 r. 

» Zwrot podatku PIT 2018: ile dostanę po rozliczeniu PIT? Jak rozliczyć PIT za 2018 rok? [KALKULATOR PIT]

RadioZET.pl/PZ