Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Robert Biedroń: poglądy, PROGRAM WYBORCZY i polityczny: wybory 2020 [POSTULATY, PARTIA]

18.02.2020 15:00

Robert Biedroń będzie kandydatem Lewicy na prezydenta - ogłosił Włodzimierz Czarzasty na konwencji ugrupowania w styczniu tego roku. Sprawdzamy, jaki jest program wyborczy i gospodarczy byłego prezydenta Słupska, a także podajemy najważniejsze informacje na jego temat: poglądy, PROGRAM, wiek, wzrost, kontakt.

Program wyborczy Andrzeja Dudy: wybory 2020 [POSTULATY, PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ] fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W tym miejscu znajdziecie komplet informacji o programie wyborczym Roberta Biedronia:

 •  Jakie postulaty są w programie wyborczym Roberta Biedronia na 2020 rok?
 •  Co wiadomo o kandydaturze Roberta Biedronia w wyborach prezydenckich 2020?
 •  Ile ma lat Robert Biedroń? Ile ma wzrostu?
 • Jakie są poglądy Roberta Biedronia? 

Robert Biedroń: PROGRAM POLITYCZNY I WYBORCZY [2020] 

Pierwsze postulaty z programu wyborczego i politycznego Roberta Biedronia podała na Twitterze dziennikarka oko.press Agata Szczęśniak. Będą wśród nich m.in.: 

 •  reforma lekowa
 •  dostępne mieszkania
 •  usprawnienie sądów
 •  1600 zł minimalnej emerytury
 •  zrównoważony rozwój
 •  bez wykluczania mniejszych miast
 •  Polska liderem UE

Wybory prezydenckie 2020 w Polsce: kiedy będą? [DATA, TERMIN, KANDYDACI, SONDAŻE]

Wybory prezydenckie 2020: miesiąc. W jakim miesiącu odbędą się wybory?

Robert Biedroń: poglądy polityczne i gospodarcze

Poglądy Roberta Biedronia mogliśmy poznać, gdy polityk ogłosił założenie własnej partii – Wiosny. Na konwencji wyborczej były prezydent Słupska zapowiedział, że jego postulatami będą:

Opieka zdrowotna: Lekarz specjalista w ciągu 30 dni, nie więcej niż 200 zł na leki, godne wynagrodzenie we wszystkich zawodach medycznych, geriatria w każdym powiecie, zwiększenie finansowania w opiece zdrowotnej.

Szkoła: cyfrowe klasy, edukacja antyprzemocowa i seksualna, godne wynagrodzenie nauczycieli, angielski w każdym domu, dentysta w każdej szkole.

Polityka rodzinna: miejsce w żłobku dla wszystkich dzieci, 500+ na każde dziecko.

Prawa kobiet: bezpieczna ciąża i bezbolesny poród, legalna aborcja, In vitro dla każdej kobiety, alimenty jak podatki, ochrona ofiar przemocy domowej.

Emerytury: Minimalna emerytura 1600 zł, sprawiedliwe emerytury dla kobiet i mężczyzn, likwidacja ZUS i KRUS

Równość: równość małżeńska dla wszystkich, w tym dla homoseksualistów, równe płace dla kobiet i mężczyzn, walka z przestępstwami z nienawiści.

Świeckie państwo: wycofanie religii ze szkół, rozdział państwa od Kościoła, likwidacja Funduszu Kościelnego, opodatkowanie Kościoła

Robert Biedroń: kim jest? [PARTIA, PARTNER, INSTAGRAM, KARIERA]

Robert Biedroń: wybory 2020

W styczniu 2020 roku Robert Biedroń został ogłoszony jako kandydat Lewicy na prezydenta RP. - Przeszedłem naprawdę trudną drogę, żeby stanąć przed Państwem jako kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Przejdę ją także przez najbliższe miesiące, żeby za kilka miesięcy powiedzieć państwu, razem z moimi przyjaciółmi i przyjaciółkami: zrobiliśmy to, daliśmy radę, zmieniamy obliczę Polski - powiedział Biedroń na konwencji Lewicy. 

Dokładna data wyborów prezydenckich jest już znana. Głosowanie odbędzie się 10 maja 2010 roku.  Zgodnie z konstytucją, wybory prezydenckie zarządza marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego prezydenta. Kadencja obecnego prezydenta kończy się 6 sierpnia 2020 roku.

Wybory 2020: na kogo głosować w wyborach prezydenckich w Polsce? [KANDYDACI]

Robert Biedroń: sztab

Sztabem Roberta Biedronia pokieruje posłanka Hanna Gill-Piątek. Jak poinformował portal tvp.info, jej zastępcami zostaną najprawdopodobniej sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek i pierwsza wiceprzewodnicząca klubu Lewicy Marcelina Zawisza.

Rzecznikiem prasowym sztabu będzie posłanka Beata Maciejewska. Biedroniowi mają pomagać także Adrian Zandberg, Włodzimierz Czarzasty, Wiktor Wojciechowski (badania i strategie), Dariusz Standerski (inicjatywy ustawodawcze), Jan Mróz, Szymon Grela (komunikacja), Dorota Olko i Andrzej Rozenek.

Robert Biedroń:  wiek, wzrost

Robert Biedroń urodził się 13 kwietnia 1976 w Rymanowie. Ma 43 lata. Biedroń to europoseł i były samorządowiec.

Robert Biedroń polityczną karierę rozpoczynał w SLD-UP, z ramienia której startował do rady miasta w Warszawie. Nie dostał mandatu, ani nie dostał się do sejmu w późniejszych wyborach.

Robert Biedroń następnie wstąpił do Ruchu Janusza Palikota (później partia zmieniła nazwa na Twój Ruch). Z listy Twojego Ruchu Robert Biedroń wszedł do Sejmu. W ławach poselskich zasiadał przez jedną kadencję. Jego mandat wygasł, gdy został wybrany na prezydenta Słupska. Robert Biedroń tę funkcję sprawował do 2018 roku.

Zagłosuj

Kto wygra w wyborach prezydenckich 2020?

Informacje nt. pozostałych kandydatów w wyborach prezydenckich: 

RadioZET.pl/PAP/Twitter/PZ

Oceń