Zamknij

PZU Maraton Warszawski 2018: data, trasa [KOMPENDIUM]

Redakcja
25.09.2018 15:11
40. PZU Maraton Warszawski - data, trasa.
fot. Mariusz Grzelak/REPORTER/EASTNEWS

PZU Maraton Warszawski 2018 - data, trasa, do kiedy zapisy? To częste pytania zadawane przez internautów. W tym roku wypada już 40 edycja biegu. Dla zwycięzcy Maratonu przewidziana jest nagroda główna w postaci crossovera Fiata 500x Mirror. Przedstawiamy wam najważniejsze informacje dotyczące 40. PZU Maratonu Warszawskiego 2018.

40. PZU Maraton Warszawski już niebawem! Zgłoszenie się do startu w Maratonie, to także doskonała okazja na przyłączenie się do akcji #BiegamDobrze i aktywne wsparcie działania jednej z dziesięciu organizacji dobroczynnych.

Na czym polega akcja #BiegamDobrze? Aby zostać biegowym bohaterem, należy zarejestrować się do udziału w Maratonie, Sztafecie lub Biegu na 5 km wybierając charytatywną ścieżkę i jedną z 9 partnerskich organizacji dobroczynnych, której akurat chcesz pomóc. Poprzez rejestracje założony zostanie specjalny profil twojej zbiórki, za którego pośrednictwem zarówno twoi znajomi, rodzina, jak i pozostali biegacze będą mogli wpłacać środki i tym samym wspierać twój udział w Maratonie. W chwili, gdy licznik przekroczy 300 zł, zebrane fundusze wpłyną na konto wybranej organizacji charytatywnej. Tym samym od danej organizacji otrzymasz pakiet startowy gwarantujący udział w PZU Maratonie Warszawskim. Do tej pory dzięki akcji #BiegamDobrze udało się zebrać ponad 2 miliony złotych.

» Maraton Warszawski 2018: utrudnienia, zmiany komunikacyjne, objazdy [TRASA]

40. PZU Maraton Warszawski 2018: data wydarzenia

Kiedy będzie PZU Maraton Warszawski? Bieg odbędzie się 30 września 2018 (niedziela). Zainteresowane osoby jednak już teraz mogą rejestrować się na stronie internetowej wydarzenia i zgłosić swój udział w Maratonie. Dla zwycięzcy 40. PZU Maratonu Warszawskiego przewidziana jest nagroda główna w postaci samochodu - Fiat 500X MIRROR.

Dodatkowo Fundacja "Maraton Warszawski" organizuje 13. PZU Półmaraton Warszawski, który będzie mieć miejsce już 25 marca (niedziela) w Warszawie. To doskonała okazja na trening przed Maratonem. Zapisy w toku!

» PZU Półmaraton Warszawski 2018: data, trasa, cennik, zapisy «

Trasa Maratonu Warszawskiego 2018

Uczestnicy 40. PZU Maratonu Warszawskiego będą mieli do pokonania trasę o długości 42,195 km. Dokładaną trasę biegu można zobaczyć na filmie poniżej.

Co ważne, uczestników obowiązuje limit czasowy, który wynosi 6 godzin 30 minut i liczony jest od strzału startera. Dodatkowe limity czasu natomiast wynoszą 3 godziny 15 minut na półmetku i 4 godziny 45 minut na 30 km. Uczestnicy, którzy nie ukończą Maratonu we wskazanym czasie, zobowiązani są do przerwania biegu, a następnie zejścia z trasy. Do mety mogą dojechać specjalnymi busami z napisem "KONIEC BIEGU".

RadioZET.pl/JW