Zamknij

Parada Równości 2019 - WARSZAWA: trasa, data, miejsce, informacje

Jolanta Waligóra
07.06.2019 11:05
Parada Równości 2019 - WARSZAWA: trasa, data, miejsce, informacje
fot. Rafal Gaglewski/REPORTER/EASTNEWS

Trasa Parady Równości 2019 w Warszawie, data wydarzenia i atrakcje, jakie czekają na uczestników w Miasteczku Równości to informacje, które rokrocznie budzą największe zainteresowanie wśród mieszkańców stolicy i nie tylko. Co warto wiedzieć przed marszem? Szczegóły o Paradzie Równości 2019 można znaleźć poniżej.

Parada Równości 2019 - Warszawa: kiedy ulicami stolicy przejdzie Parada Równości? Gdzie zlokalizowany jest start, a gdzie meta? Jakie atrakcje czekają na uczestników w Miasteczku Równości? Szczegółowe informacje o Paradzie Równości 2019 i trasę wydarzenia zamieszczamy w tym artykule.

Parada Równości 2019 - Warszawa: TRASA i PROGRAM wydarzenia

Trasa Parady Równości w Warszawie 2019 została ujawniona - wiadomo już, jakimi ulicami na początku czerwca przejdą uczestnicy marszu. Parada Równości 2019 rozpocznie się o godzinie 15:00 z ulicy Świętokrzyskiej (między metrem Świętokrzyska a ul. Emilii Plater). Następnie uczestnicy przejdą ulicami Marszałkowska, Ludwika Waryńskiego, Al. Armii Ludowej, Al. Niepodległości, ul. Tytusa Chałubińskiego i Al. Jerozolimskimi. 

Parada Równości 2019 - utrudnienia, zmiany komunikacyjne 8.06 [WARSZAWA]

Od 10:00 natomiast w Parku Świętokrzyskim będzie działało Miasteczko Równości 2019. Z kolei o godzinie 22:00 odbędzie się oficjalne After Party Parady Równości 2019 w klubie Metropolis na Jasnej. 

Po Parada Równości 2019 // Equality Parade 2019 zapraszamy Was na oficjalne, wieńczące tęczowy przemarsz AFTERPARTY, gdzie na czterech różnych parkietach będziecie mogły i mogli dać upust swojej pozytywnej energii! Będzie muzyka rodem z playlist LGBTQ+, czyli między innymi Britney Spears i Lady Gaga, będzie też jeden wielki miks i dużo QUEERu, a także strefa mroku dla miłośników muzyki techno! Bawmy się wszyscy razem w jednym miejscu! - czytamy na profilu wydarzenia na Facebooku.

Dokładną trasę Parady Równości 2019 zamieszczamy poniżej.

trasa

Kiedy Parada Równości 2019 w Warszawie? [DATA]

Wiele osób szuka także w sieci informacji na temat tego, kiedy Parada Równości 2019 w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie na początku czerwca, a dokładniej w sobotę, 8 czerwca. Przemarsz osób, które domagają się otwartej i tolerancyjnej Polski, rozpocznie się o godzinie 15:00.

Zagłosuj

Weźmiesz udział w Paradzie Równości?

Liczba głosów:

Przypominamy, że pierwsza Parada Równości w Warszawie odbyła się w 2001. W tym roku przypada już jej 19. edycja. Uczestnicy wydarzenia postulują i żądają realizacji szeregu postulatów. Wśród nich możemy wymienić następujące żądania: prowadzenie aktywnej polityki antydyskryminacyjnej, wprowadzenia uregulowań prawnych ułatwiających proces medycznego i prawnego potwierdzenia płci osobom transpłciowym, zniesienia barier ograniczających dostęp do dóbr kultury i miejsc rozrywki osobom z wszelkimi niepełnosprawnościami, rodzicom z wózkami dziecięcymi i osobom poruszającym się na rowerach. 

RadioZET.pl/JW