Zamknij

Parada Równości w Warszawie 2018 - trasa, data, miejsce [PROGRAM PARADY]

Redakcja
08.06.2018 13:00
Parada Równości w Warszawie 2018 - trasa, data, miejsce [PROGRAM PARADY]
fot. Bartosz KRUPA/EASTNEWS

Tradycyjnie Parada Równości 2018 przejdzie ulicami Warszawy na początku czerwca. Uczestnicy akcji jak co roku będą żądać realizacji szeregu postulatów, m.in. ochrony przed dyskryminacją i wykluczeniem, wzmocnienia ochrony prawnej przed mową i przestępstwami z nienawiści, zaostrzenia kar na przemoc na zwierzętach. Sprawdzamy datę, trasę i program Parady Równości 2018 w Warszawie.

Parada Równości: Warszawa 2018 - kiedy, gdzie i jak przedstawia się tegoroczna trasa? Przedstawiamy najważniejsze informacje i sprawdzamy szczegółowy program Parady Równości.

» Parada Równości 2018: utrudnienia, zmiany w komunikacji 9.06. [WARSZAWA] «

Parada Równości w Warszawie 2018 - kiedy i gdzie? [DATA, TRASA]

Tradycyjnie na początku czerwca po ulicach stolicy odbędzie się przemarsz osób, które domagają się otwartej i tolerancyjnej Polski. Parada Równości w Warszawie 2018 wystartuje dokładnie w sobotę, 9 czerwca około godziny 15:00 spod Pałacu Kultury i Nauki.

Trasa Parady Równości w Warszawie 2018 została już udostępniona! Jak informują organizatorzy, tegoroczna trasa marszu jest dłuższa niż w zeszłym roku, co umożliwi zabawę osobom, które podczas poprzedniej edycji czuły niedosyt. Jednocześnie w wielu momentach będzie istniała możliwość jej skrócenia specjalnie dla osób, które mogą mieć problem z przejściem dłuższego dystansu. Poniżej znajdziecie szczegółową trasę Parady Równości w Warszawie 2018.

am

Przypominamy, że pierwsza Parada Równości w Warszawie odbyła się w 2001. W tym roku przypada już jej 18. edycja. Uczestnicy wydarzenia postulują i żądają realizacji szeregu postulatów. Wśród nich możemy wymienić następujące żądania: prowadzenie aktywnej polityki antydyskryminacyjnej, wprowadzenia uregulowań prawnych ułatwiających proces medycznego i prawnego potwierdzenia płci osobom transpłciowym, zniesienia barier ograniczających dostęp do dóbr kultury i miejsc rozrywki osobom z wszelkimi niepełnosprawnościami, rodzicom z wózkami dziecięcymi i osobom poruszającym się na rowerach.

Parada Równości: Warszawa 2018 - program wydarzenia

Organizatorzy jak co roku zadbali, by program Parady Równości w Warszawie 2018 był ciekawy i atrakcyjny. "Tęczowy" dzień rozpocznie się o godzinie 12:00. Wtedy też pod Pałacem Kultury i Nauki stanie Miasteczko Równości. Będzie to kolorowy piknik, podczas którego zaprezentują się wszelkie organizacje pozarządowe oraz partnerzy Parady. Będzie to doskonała okazja do rozmowy, a na uczestników w strefie gastronomicznej dodatkowo będą czekać smakołyki. Następnie, około 15:00, rozpocznie się Parada Równości 2018 - uczestnicy przejdą ulicami stolicy. Parada wystartuje i zakończy się przy Pałacu Kultury i Nauki. 

Po marszu odbędzie się otwarty koncert. Na scenie pojawią się m.in. tacy artyści jak Kisu Min, Sexy Suicide. Występy potrwają maksymalnie do godziny 23:00. Po koncertach odbędzie się afterparty w klubie Jasna 1, który na czas wydarzenia połączy się z Metropolis.

» Majaland - cennik i atrakcje. Kiedy otwarcie parku rozrywki w Kownatach? «

RadioZET.pl/JW