Zamknij

Parada Schumana 2018: Warszawa - kiedy i gdzie manifestacja w stolicy?

Redakcja
08.05.2018 15:35
Parada Schumana 2018: Warszawa - kiedy i gdzie manifestacja w stolicy?
fot. Daniel Gnap/EASTNEWS

Parada Schumana 2018 tradycyjnie na początku maja przejdzie ulicami stolicy. W tym roku proeuropejska manifestacja odbędzie się pod hasłem "Europa ma znaczenie". Jak piszą organizatorzy wydarzenia - "Członkostwo Polski w Unii Europejskiej oznacza sukces 100 lat niepodległej Rzeczypospolitej". Gdzie i kiedy Parada Schumana 2018 w Warszawie? Sprawdzamy najważniejsze informacje dotyczące nadchodzącej manifestacji.

Parada Schumana 2018 w Warszawie - kiedy, o której godzinie i gdzie odbędzie się manifestacja obywatelska? Odpowiadamy na jedne z najczęściej pojawiających się pytań.

» Runmageddon 2018 w Warszawie: maj - trasa, zapisy, data, miejsce «

Parada Schumana 2018: Warszawa - "Europa ma znaczenie"

Parada Schumana to niepartyjna, proeuropejska manifestacja obywatelska. W tym roku odbędzie się pod hasłem "Europa ma znaczenie". Organizatorzy w ten sposób chcą podkreślić, że miejsce Polski jest w Unii Europejskiej, a Polska niepodległa, która świętuje 100-lecie odzyskania niezależności, to także Polska europejska. Jak czytamy na oficjalnej stronie wydarzenia -"Członkostwo Polski w Unii Europejskiej oznacza sukces 100 lat niepodległej Rzeczypospolitej. To nasz wybór cywilizacyjny. Poszanowanie godności osoby ludzkiej, wolność, demokracja, równość, państwo prawa, poszanowanie praw człowieka – europejskie wartości oznaczają nasze – polskie – wartości. Różnimy się światopoglądem i decyzjami wyborczymi. Ale łączy nas przekonanie, że Unia Europejska to jeden z fundamentów niepodległej, bezpiecznej i suwerennej Polski".

Parada Schumana 2018 jest częścią Spotkań Europejskich skład, w których wchodzą: Miasteczko Schumana, lokalne projekty dla szkół i Klubów Europejskich, spotkania i akcje uczestników międzynarodowych projektów oraz debaty. Wszystkie wspomniane wydarzenia związane są z obchodami Dnia Europy w Warszawie, które organizowane są przez Fundację Schumana

Parada Schumana 2018 - kiedy, gdzie, o której godzinie manifestacja w stolicy?

Parada Schumana 2018 odbędzie się w sobotę, 12 maja w Warszawie. Manifestacja rozpocznie się o godzinie 12:00 na Krakowskim Przedmieściu, przy ulicy Miodowej. Trasa Parady Schumana 2018 jest następująca: Miodowa - Senatorska - Moliera - Królewska - Krakowskie Przemieście - Miasteczko Schumana. Manifestacja potrwa do około godziny 13:00. Organizatorzy zachęcają, by uczestnicy na Paradę Schumana 2018 zabrali polskie i europejskie flagi. 

» Męskie Granie 2018: bilety. Kiedy i gdzie kupić wejściówki? [CENNIK] «

RadioZET.pl/JW